Se vší pravidelnosti v 18 hodin zaznívaly známé znělky oblíbených večerníčků v podání Aničky, Štěpána a Barunky, kteří svým vystoupením obohatili večerníčkové čtení. Po znělkách, které zahajovaly večerníčkové čtení pracovnice dětského oddělení Hanka a Broňka, přivítaly všechny přítomné děti , které si přišly poslechnout pohádku na dobrou noc v podání Jitky Hlaváčkové, Ireny Vackové, Davida Vackeho a Petra Čagánka.

Poslední páteční večerníček byl obohacen přečtením česko - ukrajinské pohádky “Kočka, která milovala pomeranče“ v podání Sofie a Galiny Kožedub. Na závěr každého podvečera připomněly pracovnice dětského oddělení, že prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení a popřály všem pěkné slunečné dny a pokud by počasí zrovna nebylo na koupání, zábavu či hry, dveře do knihovny budou otevřeny. Úsměv na tvářích, závěrečný potlesk a páteční společné foto a zamávání Hradišťskému sluníčku bylo jen tím malým poděkování organizátorkám akce.

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana tímto děkuje městu Uherské Hradiště, Charita Uherské Hradiště, Ireně Vackové, Jitce Hlaváčové, Davidu Vackemu, Petru Čagánkovi, hudebním doprovodům ze ZUŠ - Slovácko za podporu a účast na akci pod názvem „Hradišťské sluníčko“.