Po celý týden pak patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny Hana, Lívia, Miroslava, Lenka a král Radovan společně s princeznami Aničkou a Šárkou přivítali prvňáčky základních škol našeho města mezi rytíře řádu krásného slova. Celkem bylo odpasováno na 400 dětí, kromě všech uherskohradišťských škol také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Odměnou všem byla kniha Dubánek a tajný vzkaz. Malí čtenáři slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst.

Holešovská regata.
Holešovská regata: Na vodu vyplul osminohý pavouk, lidé zdolávali vodní lávku

Tradiční večerníčky pozvaly na pohádku hlavně ty nejmenší. I když nás hned nadvakrát potrápilo počasí, i letošní pohádková čtení proběhla po všech pět večerů! Dětské příběhy zazněly z úst Davida a Ireny Vackových, Petra Čagánka a v pátek se četlo česko-anglicky, tentokrát z knihy Modrý tučňák od Petra Horáčka. Podvečerní čtení jsme si opět všichni náramně užili! Vždyť jeden z nejkrásnějších okamžiků je právě čas strávený s dětmi při společném čtení pohádek.

Děkujeme všem - malým i velkým posluchačům, hercům Davidovi, Irence i Petrovi za pohádky, Štěpánovi za hudební doprovod, králi Radovanovi a královnám Hance, Lívii a Mirce a princeznám Aničce a Šárce a také těm, kteří překonali nástrahy letošního rozmarného počasí a přesto přišli! Těšíme se zase za rok!

Oddělení pro děti knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti

Z nového videoklipu kapely GAIA nazvaného Rychlík.
FOTO, VIDEO: Klip Rychlík kapely GAIA ze Zlínska vás rychle vtáhne do děje