Ve tři hodiny za velmi teplého letního dne to všechno vypuklo. Žáci byli připravení a byli nadšení, kolik rodičů i prarodičů je přišlo podpořit. Zahrada školy se plnila lidmi, ale také mraky na obzoru.

Jako první si připravili divadelní vystoupení žáci ze 4. třídy s názvem Přemyslovci. Druzí v pořadí na pódium vystoupili žáci ze 7. třídy s představením Dějiny Japonska a my všichni jsme mohli sledovat dějinné události této země. Jako třetí se představili naši nejmenší. Žáci z 1. třídy pilně nacvičovali s pompony na melodii od Michala Davida. Rytmická písnička rozpohybovala všechny přítomné. Žáci z druhé třídy si připravili program s názvem „Čajovna“ a 3. a 5. třída miluje vtipy, a tak se nad zahradou nesly dramatizace vtipů. Diváci se tedy mohli smát známým i méně známým šprýmům.

Celé odpoledne moderovaly žákyně deváté třídy - Alena Šimčíková a Karolína Machová. Své role se zhostily jako profesionálky. Po celou dobu si děti mohly proběhnout opičí dráhu, kterou připravili šesťáci. Skákání v pytlích či živé piškvorky bavily všechny děti a lákalo mnoho dospělých. V dalším koutě zahrady jste si mohli přijít pohrát se suchým ledem. Tyto hrátky si nachystali žáci deváté třídy a atrakce přitahovala svými efekty úplně všechny. V tomto opravdu teplém dni jste se mohli osvěžit v ovocném baru žáků ze školní družiny. Rádi Vám přichystali ovocný špíz nebo ovocný nápoj.

Kdo chtěl podpořit dobrou věc, zamířil za žáky z osmé třídy. Ti svou třídu přeměnili na kavárničku. Uvařili vám kávu, připravili ledový čaj nebo jste se mohli ochladit ovocnou limonádou. K nápojům podávali bábovku, citrónový moučník, čokoládové sušenky, nutellové croissanty a opravdovým hitem byly palačinky s nutellou nebo domácí marmeládou. Výtěžek z kavárničky se rozhodli věnovat a podpořit Linku bezpečí, která ročně odbaví zhruba 185 426 telefonátů a pomůže dětem a studentům v jejich těžké životní situaci.

S přibývajícím časem se hromadilo i spousta mraků na obloze. Naštěstí nám počasí dovolilo představit všechna vystoupení a chvilku po nich začalo nad Ostrožskou Lhotou bouřit. Pomalu jsme se tedy dali do úklidu a poslední lavičky jsme stihli uklidit už za mohutného deště. Byl tedy čas ještě navštívit kavárničku a naposledy se osvěžit. Pak už jsme se loučili s dobrým pocitem, že jsme všichni připravili moc pěkné odpoledne, předvedli jsme, co jsme si nacvičili a ještě k tomu podpořili dobrou věc.

Základní škola Ostrožská Lhota