Druhou příčku obsadila Veronika Horáková z Náchoda a třetí místo pražská rodačka Laura Muchová, kterou si také vybrali lidi v sále jako svoji Dívku roku Sympatie. 

Na letošním finále pořadatelé představili příběh osmileté Kristinky Anny, které v roce 2021 lékaři diagnostikovali nádor mozkového kmene. Z probíhající sbírky, vstupného a příspěvků od diváků se vybralo krásných 80 411 Kč. Finanční prostředky poputují na léčbu Kristinky. Děkujeme všem dárcům. Stále probíhá sbírka na sociálních sítích, odkaz na celý příběh a transparentní účet posílejte zde: https://divkaroku.cz/divka-roku-pomaha/

Finálový večer se konal v úterý 30. srpna v Divadle pod Palmovkou. Moderovali jej David Gránský a Robert Urban.

Finalistky soutěžily ve čtyřech soutěžních disciplínách: rozhovor, volná disciplína, přehlídka módní značky Janebond a danceshow. Na finále zazpívala Marta Jandová a Vašek Noid Bárta, Tereza Mašková, Michaela Tomešová, Julián Záhorovský a Dívka roku 2020 Valerie Kaňová.

Vítězky Dívky roku 2022 získaly mnoho cen, ale tou nejzajímavější je už po několik let korunka od firmy VR Glass Design, která je vyrobena z recyklovaného skla.

„Pro letošní ročník Dívky roku byla vytvořena korunka technikou Fusing (spékání skla) v kombinaci s Tiffany technikou a dozdobena broušenými kamínky. Korunka je téměř celá ze skla a design je navrhnut tak, aby vycházela z tématu pro tento ročník," popisuje výrobu autor korunky Roman Váha.

O osudu dívek také rozhodovali: patronka soutěže Iveta Vítová, Jitka Boho, Aneta Christovová, Tereza Mašková, Michaela Leitnerová, Kristýna Kubíčková, Martin Čermák, Václav Upír Krejčí, Julián Záhorovský, Braňo Polák, Marek Peksa,…

Kristýna Sklenářová