Nechyběla pozvánka na Národní kulturní památku „Ploština“, výstava „Poklady skryté v podzemí“, Svět hraček – Baťa aneb Gumová hračka – nejen chůva a mnoho dalších.

Poté se věnoval zajímavému tématu „Dolomity kolem Velehradu“. Úvodem řekl, že pastorační dům Velehrad se nachází v Itálii, v krásném horském údolí v obci St. Martin in Gsies v nadmořské výšce 1310 metrů nad mořem nedaleko od Welsbergu.

Dolomity aneb výlety okolo Velehradu.Dolomity aneb výlety okolo Velehradu.Zdroj: Olga Švecová

Pastorační dům byl založen kardinálem Beranem, aby se sem mohli vracet emigranti a setkávat se spolu. Původní komunita se rychle rozšířila a dnes se sem sjíždí mnohá společenství. Dům slouží k duchovně- rekreačním pobytům pro bohoslovce, kněze, zasvěcené osoby, farnosti, rodiny, mládež společenství i další zájemce.

Zatímco budete žasnout nad krásou horských masívů, které přesahují 2100 metrů nad mořem a dodávají místu zvláštní kouzlo. Zmíněný pastorační dům byl v roce 2007 předán do správy Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci.

Vinohradnické stavby známé i neznámé.
Vinohradnické stavby známé i neznámé

Všichni přítomní posluchači A3V velmi pozorně sledovali výklad i velmi pěknou fotodokumentaci krajiny a horských masívů.

Čas při úžasném putování po Dolomitech okolo Velehradu velmi rychle uběhl a přednášejícího odměnili potleskem a slovíčkem „Děkujeme“.

Olga Švecová

Vybrali jsme pro vás:

Korunka darovala klín i polohovací křesla do Uherského Hradiště
Korunka darovala klín i polohovací křesla do Uherského Hradiště
Festival Sportuj 24 navštívilo více 2 500 dětí, dorazili juniorští reprezentanti v biatlonu
Na festival Sportuj 24 dorazilo více než 2500 dětí, také juniorští reprezentanti

Nemocnice v Uherském Hradišti nabídne kuřákům bezplatné vyšetření plic i poradnu
Nemocnice v Uherském Hradišti nabídne kuřákům bezplatné vyšetření plic i poradnu
Policejní auto. Ilustrační snímek.
Krádež šály na stadionu v Uherském Hradišti. Muži hrozí vězení