Tábor provázela táborová hra s názvem „Stroj času“. Děti prozkoumávaly různá období dějin a sbíraly informace v duchu táborové hry a také navštívily Expozici Slováckého muzea, kde se setkaly s Kněžnou z Velké Moravy, v průběhu týdne děti navštívily stálou expozici Uherského Hradiště města královského, Skanzen Rochus, Galerii Slováckého muzea, Sadskou výšinu a Památník Velké Moravy. Staly se tak po dobu pěti dní jejich součástí.

Veteráni projeli Moravským Slováckem.
Slováckem projeli nablýskaní krasavci. Podívejte se na tu krásu

Přihlášené děti ve věku od 6 do 12 let se v třicátém třetím týdnu scházely v prostorách Slováckého muzea, aby se po malé chvíli vydaly s Petrou Tománkovou, Alexandrou Turečkovou, Veronikou Mátlovou po stopách táborové hry, kde na děti čekala spousta zábavy, objevovaní, tvoření, her a navazování nových přátelství. Jako na každém táboře nesmí chybět barevné označení skupin a táborová hymna, kterou měla na starosti Veronika. Při putování „Strojem času“ táborníkům-badatelům vždy vyhládlo a tak svačinou a obědem děti nabíraly po celý týden další energii do dalšího putování. 

Příměstský tábor každý den končil ve Slováckém muzeu ve Smetanových sadech. A jaká byla atmosféra? I to vám můžu popsat: slunečné dny příměstský tábor provázely po celý týden, atmosféra příjemná, dětský úsměv byl viděn na nejedné tváři, děti byly šikovné a o vše se zajímaly a dotazy zahrnovaly organizátorky celé akce. Kouzelné slovíčko "děkujeme“ bylo slyšet každý den při ukončení putovního dne a závěrečné páteční bylo jen malým hřejivým poděkováním organizátorkám a všem, kdo se na akci podílel. 

Olga Švecová 

Dožínky a dožínkový jarmark v Kroměříži, rok 2022.
VIDEA: Dožínky Zlínského kraje ovládly centrum Kroměříže. Nechyběl ani jarmark