Tomáš Slavata se dlouhodobě věnuje podpoře dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných skupin a usnadnění jejich integrace do života.

Další z řady letošních 13ti závodů proběhl 20. června již tradičně v areálu otrokovického Štěrkoviště. Sem se sjely děti ve věku 0 – 18 let, ať už v doprovodu rodičů, nebo svých „tet a strýců“ – pracovníků dětských domovů.

V 15 hodin se začali příchozí mladí sportovci hlásit k registraci a od 16ti hodin začali soutěžit dle svých věkových kategorií v disciplínách klasický běh a jízda na kole.

Dětem z Dětského domova v Uherském Ostrohu se poměrně dařilo a po urputných bojích se v rámci svých věkových kategorií na 1. místě umístil Šimon, na 2. místech Natálie a Milan.

close Dětský domov Uherský Ostroh na Slavata triatlonu tour 2024 info Zdroj: František Juřička zoom_in Dětský domov Uherský Ostroh na Slavata triatlonu tour 2024

Po celou dobu akce měli všichni závodníci možnost občerstvení, což bylo v horkém slunečném počasí potřeba. Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na Tomáše Slavatu, špičkového triatlonistu a extrémního sportovce, který se prostřednictvím vlastního životního příběhu snaží mladým lidem ukázat cestu, jak bojovat i přesto, že člověk vyrůstá v nelehkých poměrech a jehož nápad také stojí za celým tímto projektem.

Tímto děkujeme Tomášovi a také organizátorům z týmu jeho hromové patry a dalším, kteří k organizaci těchto závodů přispěli!

Za děti z Dětského domova Uherský Ostroh

František Juřička

vychovatel