V rámci Dne otevřených dveří byly zpřístupněny jak prostory budovy střediska Na Stavidle, tak také další sociálně terapeutická dílna, která se nachází na Studentském náměstí.

Návštěvníci měli možnost seznámit se se zaměstnanci, kteří se denně starají o klienty a chod střediska. Ti také informovali zájemce o jednotlivých službách, které jsou v rámci střediska poskytovány, odpovídali na četné dotazy a provázeli celým střediskem. Nejčastěji se návštěvníci zdrželi v dílnách, kde obdivovali výrobky klientů.

„Velmi nás potěšil zájem ze strany veřejnosti; ve srovnání s loňským rokem jsme tu měli mnohem více návštěvníků. Byla to skvělá příležitost pro představení našich sociálních služeb a také prezentaci výrobků, které vznikají v našich sociálně terapeutických dílnách“ řekla ředitelka střediska Jitka Hrdinová a dodala: „Středisko CESTA funguje už 25 let. Máme tedy dlouholetou tradici a zkušenosti v oblasti péče o handicapované spoluobčany. Během Dne otevřených dveří jsme měli možnost ukázat veřejnosti, že naše úsilí má pozitivní dopad na životy našich klientů.“

Mezi návštěvníky nechyběl ani místostarosta Uherského Hradiště, Ing. Čestmír Bouda, zástupci firmy Thermacut, která dlouhodobě finančně středisko podporuje, televize Slovácko a další milí hosté. Při Dni otevřených dveří bylo možno zakoupit výrobky, které vznikají v rámci sociálně terapeutické činnosti s klienty v dílnách.

Velmi se líbily především obrazy, textilní výrobky, šperky, ručně malované tašky, mýdla – vše v originálním a neopakovatelném provedení ruční práce. Hodně žádané byly i střediskové kalendáře a diáře.

„Jsme vděční všem, kteří se za námi přišli podívat a podpořit nás. S radostí sledujeme, že veřejnost není lhostejná a zajímá se o osudy handicapovaných lidí. Dostali jsme také nabídku pomoci se stěhováním vybavení do náhradních prostor před začátkem celkové rekonstrukce budovy v příštím roce“ řekla ředitelka Hrdinová a pokračovala: „Těšíme se na další spolupráci s městem, obcemi, dárci a veřejností. Umožňují nám naplňovat naše poslání, kterým je pomoc potřebným.

Za středisko CESTA Markéta Albrechtová