Po příchodu nám děti nahlásily tatínkovo a své jméno, které jsme nadepsali na připravenou kartičku. Tu si poté tatínek pověsil na krk a mohlo se jít soutěžit.

Mezi nejoblíbenější disciplíny patřila jízda v kolečkách, zatloukání hřebíků do špalku, řezání dřeva, stezka odvahy se zavázanýma očima, střelba na branku, atd.

close Mateřská škola Husova Uherské Hradiště: Tatínci soutěžili, děti jásaly. Sportovní den plný úkolů info Zdroj: Tereza Haberlandová zoom_in Mateřská škola Husova Uherské Hradiště: Tatínci soutěžili, děti jásaly. Sportovní den plný úkolů

Někteří tatínci se bohužel nemohli zúčastnit kvůli pracovní povinnosti, zastoupily je však šikovné maminky.

Ellinka z Oranžové pastelky, kterou doprovodili oba dva rodiče, v tom měla pro dnešní den jasno: „Maminko, soutěžit bude jen taťka, takže si sedni a budeš se jenom dívat!"

Po splnění všech disciplín se tatínci přesunuli k cíli pod pergolu, kde jim paní vedoucí učitelka Alena Vrtalová předala diplom za statečnost, přáníčko, které děti pro tatínky vyrobily a také dětem pošeptala, aby daly tatínkovi velkou pusu za odměnu.

Tatínci byli nadšení z našeho nápadu, prý také konečně někdo myslí i na ně a že se budou těšit zase příští rok, až akci zopakujeme.

Ze zahrady se po celé odpoledne ozýval dětský smích a nejkrásnější odměnou pro nás všechny byla upřímná radost v dětských očích.

Tímto bych chtěla ještě jednou moc poděkovat mým šikovným kolegyním, které mně pomohly akci připravit a také statečným rodičům, kteří nám přišli ukázat svého sportovního ducha a nebojácnost.

Tereza Haberlandová,

učitelka MŠ Husova UH