Start 2. ročníku charitativní vyjížďky na podporu onkologicky nemocných dětí byl v deset hodin v Hroznové Lhotě. Hodinu předtím startovalo Dětské kritérium, které se jelo v okolí obce.

Famózní účast, zhruba tři stovky cyklistů, vyrazila přes Kněždub a Tvarožnou Lhotu do Strážnice, kde byla první zastávka cyklotour.

Ve městě folklórních slavností přivítal Josefa Zimovčáka a všechny účastníky cyklotour starosta Risto Ljasovský. První muž strážnické radnice, který se představil v cyklistickém dresu, popřál všem účastníkům hlavně celou trasu bez nehod.

Téměř polovina náměstí sledovala finále hokejového šampionátu v hokeji  2024 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti
Vítězné plameny i ohňostroj. Hokejové zlato slavily ve fan zóně v Hradišti davy

Další zastávka byla v Uherském Ostrohu v prostorách zámku a místní radnice vítal účastníky starosta Vlastimil Kuřímský.

Dál pokračovala trasa do Ostrožské Lhoty. Ve vesnici roku 2023 vítal účastníky starosta Roman Tuháček.

„Moc děkuji hlavnímu pořadateli panu Chamrádovi, že nás zařadil do akce Na kole dětem, která je dobročinná a pomáhá dětem z onkologických ústavů. Jsme rádi, že můžeme přivítat v naší obci celý peloton a podpořit celou akci,“ řekl mimo jiné v proslovu starosta vesnice roku 2023.

Cyklotour Josefa Zimovčáka projela regionem. V pelotonu bylo přes tři stovky cyklistů.Cyklotour Josefa Zimovčáka projela regionem. V pelotonu bylo přes tři stovky cyklistů.Zdroj: Stanislav Dufka

Další zastávka byla v centru Horňácka ve Velké nad Veličkou. U kulturního domu bylo pro účastníky připraveno občerstvení. Pokud chceme být konkrétní, tak to byly kuřecí a vepřové řízky.

„Snědlo se tři stovky řízků, ještě máme pár kousků v zásobě,“ prozradil šéf velické hospody s hudebním jménem Petr Janda.

Z Velké nad Veličkou už se spěchalo do cíle cyklotour do Hroznové Lhoty. Za obecním úřadem bylo vyvrcholení celé vydařené akce. Hlavní organizátor Radek Chamrád předal Josefu Zimovčákovi šek na 255 tisíc korun.

Průjezd vlakové soupravy s historickou lokomotivou EP1000 mezi Kyjovem, Vracovem a Bzencem.
Vlak z roku 1956 se proháněl mezi Kyjovem a Bzencem, konkuroval i hokeji

„To je více než čtvrt milionu, z toho se dá uhradit pobyt pro sedmdesát až sto dětí na čtrnáct dnů. Děkuji Radkovi za organizaci a za přípravu celé akce. Trasa byla také komfortní, počasí nám přálo. My všichni jsme to dokázali. Děkuji všem za účast a těším se na příští ročník,“ prohlásil v závěrečné řeči Josef Zimovčák.

Další peníze, které darovali účastníci cyklotour, do zapečetěné pokladničky budou zveřejněni v nejbližších dnech. Ještě dodejme, že peloton projel dva kraje, tři města, deset obcí, z toho byly tři Lhoty.

Děkujeme za příspěvek