„Příjemným překvapením byla i návštěva hejtmana Zlínského kraje, Jiřího Čunka. Pan Čunek si, jak sám několikrát řekl, práce brodské Charity velmi váží, a proto také na tuto akci přijel,“ poznamenal ředitel Charity Uherský Brod Petr Houšť.

O hudební doprovod večera se postarala Dechová hudba Straňanka, DJ Lukáš Minařík, Cimbálová muzika Burčáci, předtančení si vzal na svá bedra Folklorní soubor Kohútek z Bánova.

Výtěžek plesu je určený na podporu Pečovatelské služby Bánov, která se stará o klienty z Bánova a Bystřice pod Lopeníkem a má sídlo v Domě s pečovatelskou službou v Bánově. „Ples se mi moc líbil, měl bezvadnou, přátelskou atmosféru. Moc jsem si pochutnala na skvělém jídle a excelentních vínech, které byly v nabídce v menším sále u cimbálové muziky. Také se mi moc líbil výběr hudeb, myslím, že si na své přišel každý z návštěvníků. Původně jsem si myslela, že na akci strávím jednu či dvě hodiny, nakonec jsem ale z Bánova odjížděla téměř o půl druhé v noci,“ poznamenala jedna z návštěvnic Hana Remešová, která na ples přijela ze Zlína.

Spokojený byl také starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník. „Charitní ples je vždy připraven na velmi dobré úrovni. Ani v Bánově organizátoři nic nepodcenili. Tradičně bohatá tombola, kvalitní muzika, různorodý košt vína a přátelské prostředí. A co bych vylepšil? Možná bych výdej a losování tomboly směřoval na půlnoc,“ doporučil starosta.

Návštěvníci si pochvalovali také bohatou tombolu, která podle jejich slov nemá na podobných akcích v regionu obdoby. Superlativy nešetřili ani na ochutnávku vín, která nabídla lahodné moky z celkem osmi vinařství celé Moravy.

„Přestože se jedná už o v pořadí třináctý ples naší Charity, je každá z těchto akcí jiná. Jednak proto, že plesy pořádáme v různých obcí Uherskobrodska, konkrétně v obcích, ve kterých provozujeme naše služby a také proto, že se vždy alespoň trochu liší program a průběh i atmosféra této akce. Všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k organizaci plesu, patří velké ocenění a poděkování,“ podotkl ředitel brodské Charity Petr Houšť.

Děkujeme všem účastníkům i sponzorům za podporu této tradiční a velmi oblíbené akce. Poděkování patří i pracovníkům Charity Uherský Brod, zejména pak pracovníkům pečovatelské služby Bánov v čele s vedoucí služby Ivanou Končitíkovou, kteří velmi náročnou akci pečlivě přichystali a postarali se o její bezchybný chod.

Oleg Kapinus