I letos se malebná zřícenina hradu Boskovice stala dějištěm středověké zábavy s akčním nádechem. Klub historického šermu Baštýři společně se správou hradu Boskovice připravili pro publikum již šestý ročník oblíbené akce Oživlý hrad Boskovice.

Blansko zažilo Muzejní noc s blanenskými osobnostmi.
Blanenský zámek ožil muzejní nocí. Po jeho chodbách se procházel Jindřich Wankel

Několik stovek návštěvníků letos opět vytvořily naprosto fantastickou atmosféru, ke které přispělo i skvělé počasí a samozřejmě výkony jednotlivých účinkujících. 

Program byl zbrusu nový, návštěvníci mohli vidět účinkující, kteří v Boskovicích ještě nebyli a navíc si Baštýři připravili dvě premiéry: pohádku s koňmi - Moudrá sova zasahuje a šermířské vystoupení s názvem Za časů husitských. Obě nové hry měly u diváků skvělý ohlas.

Na závěr nechyběl již tradiční turnaj Jana Ozora z Bokovic na počest Jošta Lucemburského, který hlavně díky podpoře a spolupráci obecenstva vyhrál domácí pán. Atmosféru slavnostně vyzdobeného hradu dokresloval také dobový jarmark.

Blansko hostilo soutěž vodících psů CESTA VE TMĚ.
Hledají s nevidomými cestu ve tmě. V soutěži vodicích psů rozhodovala sehranost

Těšíme se na další ročník, který se uskuteční  na hradě Boskovice opět třetí víkend v květnu, tedy 20 - 21.5 2023. Naviděnou! 

Richard Lev

Klub historického šermu Baštýři, Ymca Brno