Že na rybářské závody v lovu ryb udicí muškařením nemusíte cestovat k podhorským řekám nebo až do zahraničí, předvedla skupina organizátorů rybářských závodů v rybolovné technice „francouzská nymfa“ kolem místostarosty obce Bílovice Adama Skovajsy, který je současně vedoucím pstruhového odboru a garantem výchovy mládeže v pobočném spolku Moravského rybářského svazu v Uherském Hradišti.

Závody přivedly do obce závodníky nejenom ze Zlínského kraje, mezi nimiž byl i úspěšný závodník v juniorské kategorii Adam Kundrata.

Rybáři vzdorují počasí

Neděle 21. dubna přinesla po poměrně hezké sobotě spíše listopadové počasí s teplotami lehce nad nulou, sněžením a silným větrem. Nepříjemné počasí rybáře pořádně trápilo, i tak se nalovilo slušné množství ryb a k vidění byly i kapitální úlovky pstruhů potočních a duhových.

Nejúspěšnějším rybářem se stal Mirek Lapčík, kterému se podařilo touto rybolovnou technikou zdolat 19 ryb.

V kategorii mládež uspěl zástupce bílovického muškařského klubu Sebastián Skovajsa.

Studenti UTB Zlín podporují Terapeutickou dílnu v Uherském Brodě
Studenti UTB Zlín podporují Terapeutickou dílnu v Uherském Brodě

Akci podpořila řada firem a institucí nejenom z regionu. Hlavní ceny pro vítěze vyrobil beskydský řezbář Miloš Míček a jednalo se o dřevěné sochy pstruhů ve výskoku nad vodu. Na akci bylo zajištěno i bohaté občerstvení, kterého se, jak je v obci zvykem, zhostili místní hasiči.

Místostarosta obce Adam Skovajsa bude průběh akce prezentovat na schůzi výboru pobočného spolku, ale také na jeho výroční členské schůzi, kde zúčastněné seznámí s návrhem organizace dalšího ročníku.

Adam Skovajsa