Krásné slunečné počasí, skvělá přátelská atmosféra, 9 škol celého okresu, na 170 dětí, to vše přinesl čtyřboj, který se uskutečnil v pondělí 25. září 2023 ve sportovním areálu základní školy Polešovice.

Akce se účastnily základní školy - Jalubí, Hluk, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Kunovice – Červená cesta, Buchlovice, Nedakonice a domácí Polešovice.

Po úvodním slově pana ředitele a Dity Franklové, společné rozcvičce se závodilo se ve čtyřech kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Atleti 1.-3.tř. museli zvládnout běh 50m, běh 300m, skok z místa a hod medicinbalem.

Ti starší 4.-5.tř. bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet 4x150m. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, vítězné štafety získaly poháry.

Všichni účastníci dostali náramky s logem závodu. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spousta radosti z pohybu, přátelské fandění a povzbuzování. Ani naši hosté se nenechali zahanbit a soutěžili s dětmi ve skoku, hodu i štafetě. Mezitím probíhala autogramiáda Filipa Sasínka a Atíka.

Náš školní sbor si pod vedením p.uč. Vaďurové připravil malé překvapení pro Filipa v podobě písničky k jeho sobotní svatbě.

A ani naši malí atleti z Polešovic se neztratili – svou kategorie v jednotlivcích vyhrála Berenika Kročová, bronzovou medaili získal Daniel Kaštánek.

Pohár ve štafetě získali starší kluci ve složení ve složení Pomšár, Kaštánek, Holáň, Šimeček a mladší dívky – Kročová, Hrančíková, Hrdinová, Přibylová, starší dívky – Tkočová, Kotková, Vyskočilová, Korvasová skončily na třetím místě. Ani ostatní nezklamali a odvedli skvělé kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.

Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu, Atletika do škol, Pohybová gramotnost, Sazka olympijský víceboj, Olympijský odznak všestrannosti, kterých se každý rok účastníme.

Přináší nám nejen spoustu radosti z pohybu, ale také možnost získat finanční prostředky na sportovní vybavení, setkání s těmi nejlepšími sportovci a reprezentanty, účastnit se nejrůznějších sportovních akcí apod. Do společného sportování se zapojují rodiče.

Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Naše škola opravdu sportem žije a snad to bude tak i dále a děti bude stále pohyb bavit a naplňovat.  

Renata Šimková, Zuzana Nedorostková, organizátorky akce ZŠ Polešovice