Jistě si říkáte, to je nějak moc otázek, ale i na ty se dají najít odpovědi.

A nyní se s vámi podělím s poznatky ze dvacáté čtvrté noci s Andersenem, kterou připravilo dětské oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

Andersenova noc byla zahájena v pátek 31. března v deset hodin v uherskohradišťské nemocnici, kam za dětmi přijel pan ředitel Radovan Jančář, pracovnice dětského oddělení Hanka Hanáčková a Bronislava Jakoubková a dětmi oblíbený kouzelník Jirka Hadaš, který svými kouzly vykouzlil nejeden úsměv na dětské tváři.

Hlavní program v knihovně vypukl v osmnáct hodin za přítomnosti dětí – čtenářů z poboček Mařatice, Jarošov, Kasárna a ZŠ TGM Mařatice. Úderem osmnácté hodiny po úvodním slově pracovnic dětského oddělení všechny přítomné děti pozdravil ředitel knihovny pan Radovan Jančář a poté děti pozdravil sám H. Ch. Andersen, role pohádkáře se ujal Petr Čagánek, který dětem přečetl pohádku „Ošklivé káčátko“.

Po Ošklivém kačátku přišlo na řadu scénické čtení v podání Davida a Ireny Vackových, se kterými se děti vydaly s knihou plnou čarodějnic do světa kouzel. Po zábavném čaru kouzel vypuklo pravé pohádkové, čtecí a spací dobrodružství mezi knížkami. Celá akce Andersenova noc skončila v sobotu v ranních hodinách. Nocležníci, kterých letos bylo dvacet dva, plni dojmů odcházeli domů a s Hankou a Broňkou se loučily slovíčkem „děkujeme“ a za rok se rádi sejdeme u dvacátého pátého ročníku. Na závěr je také nutno poděkovat všem pracovnicím Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana za pomoc a organizaci popsané akce.

Olga Švecová 

Jaro na Zlínsku.
FOTO: Jaro na Slovácku. Podívejte se nejen na krásné rozmary počasí
Pozor na Bufo bufo.
Cyklisté, ale i chodci pozor na Bufo bufo aneb Začala migrace žab