„Nejlepší, co se nám stane, je, že půjdeme na letiště, nasedneme do letadla, odletíme k vám a zahrajeme velký, fantastický koncert,“ vzkázal Philip Shouse, jeden ze tří acceptovských kytaristů. Jeho slova odkazovaly na skladbu The Best is Yet to Come (To nejlepší ještě přijde) z nejnovější desky Too Mean to Die a také na fakt, že humbuk okolo čínské koronavirové nákazy odezněl a svět se vrací k normálu. Včetně velkých hudebních turné, na které se po Evropě vydali i Accept.

V této partě ze Solingenu sice od založení v roce 1976 zůstal jen Wolf Hoffmann, nicméně na stylu se toho moc nezměnilo. Čistý a čistokrevný heavy metal, kterým si Accept získala každého fandu tohoto stylu nejméně od osmdesátých let i v Československu. Jak pamětníci podotkli, žádná zábava nesměla být bez jejich „pecek“!

Na popularitě nic nezměnil fakt, že Udo Dirkschneidera vystřídal v roce 2009 za mikrofonem americký zpěvák Mark Tornillo. Legendární a nezničitelní Accept se měli ve Zlíně představit vloni, nicméně zabránila tomu právě protipandemická opatření. „Naši tři kytaristé přemění publikum na šílící masu, která celý slavný virus vykopne do zapomění,“ slíbili s potvrzením nového termínu, který vyšel na poslední lednový večer tohoto roku. Vše se odbyde v hale Datart od sedmé hodiny večerní. 

Radek Lukša