Mařacká chasa rozproudí Klub kultury Uherské Hradiště
KDY: 19. a 20. října
KDE: Uherské Hradiště - Mařatice
ZA KOLIK: neuvedeno


Mařacké hody vyvrcholí v centru Uherského Hradiště.Zdroj: archiv Slováckého deníkuradiční hody se odehrají v Mařaticích, kde zájemce čeká v sobotu od 12.00 u Mesitu sraz krojovaných a průvod s vyzvedáváním letošních stárků. Od 16.30 poté povolení hodů starostou města Stanislavem Blahou a od 20.00 hodová zábava v Klubu kultury Uherské Hradiště s bohatou tombolou a tanečky mařatické chasy, doprovázené dechovou hudbou Boršičanka Antonína Koníčka a cimbálovou muzikou Ohnica.

V Březolupech hodaře pobaví Bálešáci

KDY: 19. a 20. října
KDE: Březolupy
ZA KOLIK: neuvedeno

Tradiční zábavou budou žít i Březolupy.Zdroj: archiv Slováckého deníku

Další na řadě jsou hody v Březolupech. Ty zahájí sraz krojovaných v sobotu v 13.00 ve víceúčelové hale. Od 13.30 se uskuteční slavnostní průvod obcí, spojený s vyvoláváním stárků. V 15.30 přijme krojované starosta a v 16.00 se bude žehnat hodovému právu v kostele. Od 20.00 se mohou návštěvníci těšit na zábavu ve víceúčelové hale, kde jim k poslechu a tanci zahraje dechová hudba Staroměstská kapela a cimbálová muzika Bálešáci.

Juchat budou i v Jarošově

KDY: 19. a 20. října
KDE: Jarošov
ZA KOLIK: neuvedeno

V Jarošově k poslechu zahraje dechová hudba Šarovec.Zdroj: archiv Slováckého deníku

V sobotu 19. října můžou milovníci tradic zavítat na hody v Jarošově. V 13.00 dojde v kostele Panny Marie Růžencové na setkání krojovaných a požehnání práva. Od 14.00 začne hodová obchůzka dědinou za doprovodu dechové hudby Šarovec a v 16:30 povolí hody starosta města u hasičské zbrojnice. Ve 20.00 čeká účastníky hodová zábava v doprovodu dechové hudby Šarovec a cimbálové muziky Včelaran.

V Nedakonicích se stárci sejdou v kostele

KDY: 19. a 20. října
KDE: Nedakonice
ZA KOLIK: neuvedeno

Hody v Nedakonicích zahájí v kostele.Zdroj: archiv Slováckého deníku

Poslední hodová zábava, kterou zde uvedeme, se odehraje v Nedakonicích. Na rozdíl od Mařatic a Březolup se sejdou krojovaní v 13.30 v kostele svatého Floriana, odkud vyrazí ve 14.00 na průvod pro stárky a následně pro povolení hodů starostou v areálu Sádky. Od 20.00 začne hodová zábava, kde zazní dechová hudba Nedakoňanka a cimbálová muzika Rubáš.