Název akce Denisa Prošková - Ilustrace
KDY: do 30. srpna, denně od 9 do 17 hodin
KDE: Galerie Slováckého muzea, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 60 korun 

Volný cyklus výstav knižních ilustrací pokračuje v představení tvorby Denisy Proškové. Současná autorka je nejen malířkou, kreslířkou – ilustrátorkou, ale také spisovatelkou, novinářkou a vypravěčkou všedních příběhů s nevšední poetikou. Má schopnost zaujmout jak dospělé tak i děti, a okouzlit je přívětivou srozumitelností svých sdělení i obrázků. Svůj rukopis si založila na lehkosti kresby, bohaté barevnosti a schopnosti zaplnit zvolený formát v harmonickém propojení ústředního motivu s doprovázející skladbou dekorativně laděných doplňků či detailů. To vše navozuje dojem volné hravosti, ale nepostrádá odklon od původního záměru. Mít v ruce knížku, kterou Denisa Prošková doprovází svými ilustracemi, je zážitek poučný i příjemný zároveň. Autorka má dar dopřát nám pocit přátelství a důvěry, což jsou hodnoty mimořádně vzácné a potřebné pro život každého člověka – velkého i malého.

Budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Ilustrační fot.Zdroj: DENÍK/Blanka Malušová

Název akce Chytrý kvíz 
KDY: v neděli 31. května od 17 hodin 
KDE: ENko bar, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 60 korun 

Kvíz je moderovaný program pro partu přátel ideální k večernímu pivu. Sestav tým (2-8 lidí), zapisujte odpovědi a vyhrajte poctivé hospodské výhry. Odměňujeme vítězný i nejlépe tipující tým.

Ilustrační snímek.Zdroj: Deník

Název akce Letní kino - Vlastníci 
KDY: v pátek 5. června od 21 hodin 
KDE: Terasa Domu kultury, Uherský Brod 
ZA KOLIK: 80 korun 

Vychutnejte si filmovou komedii z roku 2019 režiséra Jiřího Havelky, kterou natočil podle vlastního scénáře. Film popisuje schůzi společenství vlastníků jednoho bytového domu. Vlastníci mají různé představy, co s domem udělat.

V hlavních rolích exceluje Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Klára Melíšková, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Dagmar Havlová a další.

Film Vlastníci.Zdroj: Deník/repro

Název akce Retro day
KDY: v sobotu 6. června od 9 hodin 
KDE: Fit4Life, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: vstupné dle vybraných lekcích 

Celodenní sportovní akce v retro stylu. Každá lekce nabitá energií hudby ze 70. až 90. let, nás nejen pobaví, ale nakopne tím správným směrem. Můžete se těšit na spoustu překvapení, tombolu, lekce v obou velkých sálech po celý den, a na závěr celodenního snažení a spalování jako třešničku také grilovačku a retro diskotéku. Přihlašovat se můžete na webu nebo mailem fit4life@centrum.cz nebo na tel.: 602778816.

Ilustrační foto.Zdroj: Danuše Starečková