Tip na neděli 5. ledna

Tříkrálový koncert oslní návštěvníky baziliky

KDY: 5. ledna od 16.30
KDE: Bazilika Velehrad
ZA KOLIK: 100 Kč


Stalo již tradicí, že hned z kraje nového roku potěší své posluchače a zakončí tak vánoční období v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě cimbálová muzika Cifra s primášem Petrem Číhalem spolu s pěveckým sborem hradišťského gymnázia Viva la musica se sbormistrem Jakubem Tomalou. V jejich podání zazní v neděli 5. ledna od 16.30 hodin v památné velehradské bazilice již VI. ročník Tříkrálového koncertu. Muzikanti i zpěváci se na něm představí posluchačům písňovým repertoárem adventního a vánočního času. Přijďte na Tříkrálový koncert do baziliky uzavřít vánoční čas a třeba si s cimbálovou muzikou Cifra a pěveckým sborem hradišťského gymnázia Viva la musica i nějakou koledu či vánoční píseň zazpívat. Vstupné na koncert činí sto korun, děti do 10 let budou mít na něj vstup zdarma.

close Bazilika ve Velehradě info Zdroj: Zdeněk Skalička zoom_in

Tip na neděli 5. ledna

Vernisáž fotografické výstavy Ohlédnutí 2019 ve Hvězdě

KDY: 5. ledna od 17 hodin
KDE: Kino Hvězda Uherské Hradiště
ZA KOLIK: Zdarma

Uherské Hradiště – Přiblížilo se vyvrcholení 14. ročníku neformálního slováckého press fota, vernisáže výstavy Ohlédnutí 2019, kde se budou prezentovat fotografie amatérů, poučených fotografů, žurnalistů, spolků, sdružení a zájmových skupin, kam letos své snímky přihlásilo 61 autorů a autorek. Kurátory letos doplnili divadelní a filmová herečka Eva Josefíková (* 1990), scénografka, výtvarnice Eva Jiříkovská (* 1976) a publicista, hudebník, hudební redaktor a dramaturg Jiří Plocek (* 1961). Kurátorský tým se sešel už 18. prosince a výsledkem jejich setkání je výstava, kterou zahájí tradiční tříkrálová vernisáž v neděli 5. ledna od 17 hodin v uherskohradišťském kině Hvězda spojená s koncertem. Při té příležitosti pořadatelé současně vzpomenou nedávno zesnulou houslistku Jitku Šuranskou (spolukurátorku Ohlédnutí 2018). „Vystoupí duo - kytarista Petr Uvíra a hobojistka Alžběta Jamborová, Ženský sbor z Kudlovic za doprovodu Stanislava Gabriela a hosté Lucie Redlová a Jiří Plocek, který současně bude koncertem provázet,“ uvedl za organizátory akce Jaromír Orel. Během Ohlédnutí 2019 bude v kinokavárně vystavovat soubor svých fotografií také loňský laureát Yorge. Stejně jako hlavní výstava ve foyer kina bude k vidění do konce ledna 2020. Součástí finální výstavy budou už tradičně také vzpomínkové panely osobností, které nás v uplynulém roce opustily.

close Jitka Šuranská na Ohlédnutí 2019 info Zdroj: Marek Malůšek zoom_in

Tip na neděli 5. ledna 

Tříkrálový koncert ve Strání

KDY: 5. ledna od 15 hodin
KDE: Kostel Povýšení sv. Kříževe Strání
ZA KOLIK: Neuvedeno

Obec Strání, farnost Strání a dechová hudba Straňanka pořádají 18. ročník tradičně netradičního Tříkrálového koncertu. Vystoupí také další hosté.

close Straňanka info Zdroj: Straňanka zoom_in