Beseda u cimbálu Hluk 
KDY: 2. listopadu od 19.30 hodin
KDE: hlucká tvrz
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné
Folklorní zábava se chystá v Hluku.Zdroj: archiv Hluku
Milovníci folkloru si na své přijdou na sobotní Besedě u cimbálu v Hluku. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program. Vystoupí hlucké dětské folklorní soubory Žarúžek a Hluboček, které hudebně doprovodí cimbálová muzika Základní umělecké školy Hluk. Představí se také Holky Hrdinovy, Ženský sbor Nedakonické Srnky, souboru Háječek, Dolňácko a cimbálová muzika Višňa. Po nabitém kulturním programu bude následovat beseda u cimbálu. K tanci a poslechu zahrají Strýci ze Strání. Folklórní program na hlucké tvrzi odstartuje 2. listopadu v 19.30 hodin.

Rozsvěcení dýní
KDY: 2. listopadu v 16 hodin
KDE: Sportovní hala Břestek
ZA KOLIK: neuvedeno

V Břestku budou vydlabávat dýně.Zdroj: archiv obce Břestek

Program pro děti chystají na sobotní odpoledne v Břestku, kde se bude konat akce Rozsvěcení dýní. Akci pořádá břestecký Spolek pro udržení tradic. Rozsvěcení dýní v tamní sportovní hale odstartuje v 16 hodin. Součástí programu bude rej masek a vydlabování dýní, z nichž se bude volit ta nejkrásnější.

Seminář duchovního filmu
KDY: 3. listopadu v 16.30 hodin
KDE: Velehradský dům svatého Cyrila a Metoděje
ZA KOLIK: neuvedeno

Bude se promítat snímek o papeži Františkovi.Zdroj: archiv Velehrad

Ve Velehradském domě uspořádají seminář duchovního filmu, který povede v neděli 3. listopadu lektor jáhen Ladislav Kinc. Promítat se bude snímek Papež František muž svého slova. První papež pocházející z Latinské Ameriky ve filmu představuje své názory na chudobu, smrt, církevní kauzy a další společenská témata. Snímek se zároveň vrací k osobnosti Františka z Assisi. Začátek semináře bude v 16.30 hodin