Smejko a Tanculienka 
KDY: v pátek 11. září od 16.30 hodin 
KDE: Kino Hvězda, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 300 korun 

Páté výročí populární dvojice Smejko a Tanculienka oslavíme největšími pohádkovými a tanečními hity. Před hladovým vlkem zachráníme Kůzlátka i Medvídka. Opět přilítne náš věčně se opakující Papoušek a dědeček zkusí vytáhnout Řepku. Nové broučky vychováme písničkou Nonono tytyty a taky je naučíme nový tanec Šlapy šlapy. Rozpleteme Motáčika Popletáčika a vystrašíme Babu Jagu. Naučíme se malovat se Sestřičkami Barvičkami. Budeme si dávat pozor před neomalencem Gundžulundžu a pomůžeme naší planetě písničkou Naše Zem. Pořádně to roztočíme na nový taneční hit Pohádkový svět a zatančíme si i na ověřené pecky jako Šeja hoja a Bim, bam, bom. Nebudou chybět motýlek Huncúlik, pan Lalalá, Bumbác a macko Duško. Smejko a Tanculienka vás přivítají velkolepou scénou, zářivým osvětlením a zcela novým, nadupaným představením s největšími hity

VUS Ondráš: Ondrášovské putování 
KDY: pátek 11. září od 20 hodin 
KDE: Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

O zbojníku Ondrášovi z Janovic koluje mnoho legend a pověstí a jeho tradice sahá hodně daleko – od Kroměříže přes Valašsko ke slovenskému Trenčínu a dál na východ. Právě symbolika zbojnického putování inspirovala náš celosouborový pořad sestavený z tanečních, pěveckých a hudebních čísel, která spojují několik etnografických regionů Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

Od kraje jihočeských rybníků, přes moravské vrchoviny, se dostaneme až na temperamentní Slovensko. Užijete si jak kolové české tance, tak čistě mužský „verbuňk“, zapsaný na seznamu nehmotného dědictví UNESCO, anebo živelnou dívčí karičku. Pokocháte se pestrostí krojů mnoha regionů a na závěr vás ohromíme téměř akrobatickými tanečními kreacemi z oblíbené Myjavy. Objevte s námi lidové bohatství krajů, kterými za dávných časů putovali zbojníci.

Komety 
KDY: v pátek 11. září od 19 hodin 
KDE: Hvězdárna a planetárium, Uherský Brod 
ZA KOLIK: 50 korun 

Komety neboli vlasatice. Po mnoho století nepochopené krásky noční oblohy. Dříve zvěstovaly války, epidemie, hladomory a další neštěstí. Dnes již víme, že pověry časů minulých byly liché a byť je historie lidstva plná smutných událostí, za žádnou z nich komety nemohly.
Co jsou ale tato tělesa zač? Kde se vlastně vzaly? A mohou nás něco naučit o našem původu? Za příznivých podmínek následuje po přednášce pozorování noční oblohy – planet Jupiter, Saturn a Mars a dalších slabých objektů jako jsou mlhoviny, hvězdokupy a galaxie.

(ne)Slavnosti vína 
KDY: od pátku 11. září 17 hodin do neděle 13. září 18 hodin 
KDE: Sklepy Mařatice, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: vstup zdarma 

Těšili jste se na letošní Slovácké slavnosti vína a otevřených památek? Radnice sice akci zrušila, ale ve Sklepích Mařatice pro vás připravili na celý víkend bohatý folklorní a vinařský program. Od pátku do neděle se můžete těšit na devět cimbálových muzik, folklorní soubor, grilování, moravské gurmánské speciality, venkovní grilování, posezení v malebném areálu Mařatského dvora s krásným výhledem na Uherské Hradiště a široké okolí, ale také v 350 metrů dlouhém labyrintu měšťanských vinných sklepů. 

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela 
KDY: sobota 12. září od 20 hodin 
KDE: Jezuitská kolej, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 130 korun 

V programu nazvaném O duši na posluchače čeká Cimbálová muzika Stanislava Gabriela, Ženský sbor z Kudlovic, Mužský sbor Kudlovice a celým pořadem provází Martin Rezek.

Aj, ty svatý Rochu, daj nám vína trochu 
KDY: od soboty 12. září14 hodin do neděle 13. září 18 hodin 
KDE: Skanzen Rochus, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Ve skanzenu vystoupí folklorní soubor Míkovjan s cimbálovkou Litera, Jitka Feldvabelová představí svůj autorský pořad Co se nosilo pod krojem, nebudou chybět ukázky vyšívání krojů na šicím stroji či ručně, a další řemeslné nebo zemědělské práce včetně ukázky presování vína na starém lisu nebo dobové dětské hry. Vstup do skanzenu je volný v rámci Dnů evropského dědictví a otevřených památek.