Slunovrat 
KDY: sobota 20. června od 19 hodin 
KDE: Hvězdárna, Uherský Brod 
ZA KOLIK: zdarma 

Hvězdárna Uherský Brod zve na kulturně-astronomický večer. V sobotu 20. června od 19 hodin se můžete těšit na večer hudby a divadla pod letní oblohou. Za příznivých podmínek bude i pozorování oblohy.

Rybičky 48 
KDY: sobota 20. června od 19 hodin 
KDE: Sokolský stadion, Uherský Brod 
ZA KOLIK:485 korun

Oblíbená kapela Rybičky 48 vystoupí v Uherském Brodě se svými souputníky z kapely Street69

Oslava letního slunovratu 
KDY: sobota 20. června od 16 hodin
KDE: Kdeco, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 700 korun 

Rituály vždy byly a budou součástí našich životů. Jsou příležitostí k setkávání, spojení se s přírodou, načerpání nových sil. Začlenění rituálů do našeho života nám může pomoci se zastavit a ujasnit si směr své další cesty. Jedním z takových rituálů je oslava Letního slunovratu, Svatojánské noci, kdy slunce nabírá své síly a země otevírá ukryté poklady. Přidejte se k nám načerpat léčivou energii Slunce, posílit svou vnitřní sílu a vytvořit jasnou mysl pro sebe a druhé. A tak jako Slunovrat otevře léto, tak i my, kteří se propojíme v tomto čase, otevřeme energii léta, oslavou tancem, sdílením a i zklidněním. Oslava je určena jak ženám, tak mužům, ale je třeba se přihlásit.

Hradišťský blešák na Koruně 
KDY: neděle 21. června od 14 do 19 hodin 
KDE: Koruna, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

 Oblíbená prodejní akce pro všechny milovníky pokladů z půd a garáží. Přijďte si užít jedinečnou atmosféru a setkání s přáteli

Lav Lav + Billow 
KDY: 26. června v 19.30 hodin 
KDE: Městská kina, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 70 korun 

První letošní dvojkoncert v atriu kina Hvězda si můžete užít atriu kina Hvězda vystoupí Lav Lav a Billow. Hudba Lav-Lav je postavená především na souhře dvojhlasů a českých textech, stylově se dá označit jako akustický rock.
Billow vzbudila ohlas českých kritiků a dostala se do výběru nejlepších desek roku na serverech Beehype, AlterEcho či Full Moon. Billow odehráli asi 60 koncertů, zahráli na Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu nebo před post-punkovou kapelou Motorama, vystoupili i v Německu, Rakousku a na Slovensku.

Aftercovid Blues – Autorské čtení 
KDY: 26. června v 19 hodin 
KDE: Cafe Portal, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Autorského čtení s podtitulem aftercovid blues bude večerní seancí básníků, básnířek ze Slovácka, Hradiště a okolí a bude z části reflektovat i izolovaně pulzující život posledních měsíců. Můžeme se těšit na nadanou Johanku Kovářovou, hradištskou múzu Sáru Pospíšilovou, talentovaného básníka a žurnalistu Jana Jindřicha Karáska, mladého poetu Davida Mišťúrika, Jakuba Vrágu s jeho poezií inspirovanou životem, hradištského rodáka a slamera Viktora Hanačíka.