ZLÍNSKO 

Taneční večer – Swing Shower
KDY: sobota 30. července od 19 hodin
KDE: Salonek B1 (bývalá KB), přízemí vedle restaurace Elektra, Luhačovice

Přijďte si pro zábavu i k tanci poslechnout Swing Shower, mladou swingovou kapelu ze Zlínska. Věnuje se zejména interpretaci tanečního jazzu a swingu z období 20. - 40. let XX. století. Hrají ale také taneční latinu a pomalé balady. Uslyšíte například Klobouk ve křoví, What a wonderful world, Říkej mi to prosím potichoučku, Nebe na zemi, Sway, C'est si bon a další.

Hudební neděle – Joe Cocker Forever
KDY: neděle 31. července od 16.30 hodin 
KDE: Park Komenského, Zlín
ZA KOLIK: zdarma 

Už pátá hudební neděle přinese kapelu Joe Cocker Forever. Skupina vznikla na podzim roku 2019 ve Zlíně jako pocta zesnulému soul, blues, RnB zpěvákovi Joe Cockerovi, který vynikal typickým chraplavým hlasem. Tvoří ji zkušení muzikanti s osobním vztahem k danému žánru. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

Latino party
KDY: sobota 30. července od 21 hodin
KDE: Leaves Lounge, Zlín
ZA KOLIK: 100 korun

Zatančete si v sobotu večer na pestrou latinskou hudbu, večer se ponese ve znamení salsy, bachaty, reaggetonu, merengue, samby a dalších stylů! Samozřejmě nebudou chybět ani hitovky. Hrát bude DJ Monito.

close Latino večer. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Latino večer. Ilustrační foto.

KROMĚŘÍŽSKO  

Festival OCB Překonání Gravitace
KDY: sobota 30. července od 12 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: v předprodeji 590 korun, na místě 690 korun

Jedinečná sportovně-hudební show, která nezná hranice! Uvidíte ty nejlepší jezdce BMX, MTB i FMX, kteří předvedou šílené kousky na monstrózním 12 a 20metrovém skoku. Mistr světa ve freestyle motocrossu Libor Podmol skočí saltem 20metrový skok. Těšit se můžete také na vystoupení nejsilnějšího muže světa Jiřího Tkadlčíka, motoshow šíleného kaskadéra Adama SPECIAL Peschela a nabušený hudební program: Mikolas Josef, Marpo & Trouble Gang, Majk Spirit, Rest a Sima.

close Překonání gravitace. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Překonání gravitace.

Závěrečný koncert dirigentských kurzů
KDY: sobota 30. července od 19 hodin
KDE: Skleník květné zahrady, Zámek Kroměříž
ZA KOLIK: dospělí 200 korun, děti, studenti a senioři 150 korun

Milovníci klasické hudby si na své přijdou v sobotu 30. července na kroměřížském zámku. Vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína. Těšit se můžete na skladby: Gioachino Rossini: Lazebník sevillský, Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta, Antonín Dvořák: Symfonie č. 9 “Z nového světa”.

Setkání přátel Veterán klubu Kroměříž
KDY: sobota 30. července od 8 hodin do 10 hodin
KDE: Velké Náměstí, Kroměříž
ZA KOLIK: zdarma 

Setkání přátel Veterán klubu Kroměříž je již tradiční akcí v Kroměříži. Koná se pravidelně v půlce prázdnin vždy v sudém kalendářním roce. Je to akce volného charakteru, na kterou jsou zváni všichni příznivci historických vozidel. Výstava vozidel na Velkém náměstí proběhne v čase od 8 do 10 hodin. Poté se vozidla vydají na pohodovou projížďku po okolí. Cílem akce je ukázat široké veřejnosti krásy motoristické historie a technická řešení minimálně třicetiletých vozidel.

UHERSKOHRADIŠŤSKO 

Uherský Ostroh žije sportem!
KDY: sobota 30. července od 9.30 hodin 
KDE: Zámek Uherský Ostroh
ZA KOLIK: ceny sportovních lekcí od 100 do 150 korun

Program se skládá z několika částí – dopoledne jsou připraveny cyklistické okruhy pro děti i dospělé (registrace od 9 hodin, start v 9.30 hodin), před zámkem bude od 11 hodin k dispozici dětská sportovní zóna s doprovodným programem. Odpoledne pak budou před zámkem probíhat sportovní lekce. Od 11 hodin až do ukončení akce bude k dispozici skvělé jídlo a pití ve velkém letním baru před zámkem.

Program odpoledních sportovních lekcí:

14 hodin - Tabata – zámek /Ivan Klauda, Marián Cintula, Relax21/

15 hodin – Parkour show

15.30 hodin - Jumping – zámek /Sabina Lekešová, Zuzka Miková/

16.45 hodin - Gymnastický klub ŠK Uherský Ostroh

17 hodin - Jóga – zámek /Věra Korvasová/

Summer party
KDY: neděle 31. července od 18 hodin
KDE: Klub kultury – salonek 3, Uherské Hradiště
ZA KOLIK: zdarma 

Adéla Komrzý a Jindřich Andrš, dokumentaristé a studenti FAMU, společně s Tomášem Vaňkem, pedagogem a rektorem AVU v letech 2014-2022, reflektují proměny pedagogických koncepcí na vysokých uměleckých školách, proměny instituce jako takové i měnící se potřeby studentů. Moderuje Jan Strejcovský. Diskuze je součástí programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti. 

VSETÍNSKO 

Amfolkfest – „Malý festival na konci světa“
KDY: sobota 30. července od 12 hodin
KDE: Pulčín, Francova Lhota
ZA KOLIK: 200 korun 

V sobotu 30. července se uskuteční už 27. ročník tradičního festivalu Amfolkfest (AMatérský FOLKový FESTival) v malé osadě Pulčín na Hornolidečsku. Akce s přídomkem „malý festival na konci světa" přivítá letos deset kapel a písničkářů. V prostorách místního Informačního centra a v přilehlé zahradě vystoupí jihomoravský Monopol, Vsetín bude mít letos zastoupení v podobě hudebního barda Jiřího Dareby Václavíka, který sebou přivede hosty a zakončí tím pomyslnou šňůru křtů svého autorského CD Až vyleťá muchy. Z Ostravy přijede folková kapela Lesanten, dále zahraje zlínská kapela Podjezd, slovenští Divozelení a další se představí zástupce z Valašska v podobě dua Pavla Tabáska s Martinem Miklem. A jako každý rok si ze Slovenska najde cestu zakládající skupina Jasoň. Letošním pomyslným vrcholem festivalu bude písničkářka a skvělá harmonikářka Saša Niklíčková a po ní celt-folk-rock kapela Isara z Mladoboleslavska.

Dny řemesel a setkání kovářů
KDY: sobota 30. července a neděle 31. července od 9 do 18 hodin
KDE: Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: základní 150 korun, snížené 120 korun, rodinné 300 korun

Přijďte se podívat do areálu Dřevěného městečka na ukázky starých řemesel i s hudebním programem. Zaměstnanci Valašského muzea v přírodě a další řemeslníci budou předvádět staré profese při zpracování a opracovávání dřeva, stavebních a výrobních materiálů – výroba štípaných plotů, dřevěných žebříků, sudů, oken a dveří, práce kamenické, košíkářské, klempířské, bednářské, ruční výrobu cihel a další. K poslechu mezi řemeslníky bude v sobotu hrát cimbálová muzika Kubalovci a v neděli Heligonkáři z valašských kotárů. Od 15 hodin v sobotu pak vystoupí Folklórní soubor Kelčovan z Čadce a v neděli, také od 15 hodin, vystoupí hudební skupina FLERET. Rodiče s dětmi se mohou také těšit na velké množství soutěží v průběhu dne, jakými bude například řezání kulatiny, zatloukání hřebíků, stavění vatry, jízda s trakařem a další.

close Setkání kovářů. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Setkání kovářů. Ilustrační foto.

Farmářské trhy Vsetín
KDY: sobota 30. července od 7 hodin
KDE: Dolní náměstí, Vsetín
ZA KOLIK: zdarma 

Přijďte si zakoupit výrobky z výhradně domácích farem. S láskou pěstované a vyráběné potraviny, které by neměly na vašem stole chybět. Od 7. hodiny ranní zde můžete zakoupit kvalitní potraviny od regionálních farmářů, pěstitelů a výrobců.

close Farmářské trhy. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Farmářské trhy. Ilustrační foto.