ZLÍNSKO 

Na hrad za korunk(o)u
KDY: v sobotu 18. června od 10 do 15 hodin 
KDE: hrad Malenovice 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Filharmonie Bohuslava Martinů, 11. základní škola v Malenovicích, Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti a Nadace Korunka pořádají pod záštitou radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzany Fišerové komponovaný program pro Nadaci Korunka NA HRAD ZA KORUNK(o)U - DOBRÝMI ČINY PROTI ZLÝM ČASŮM.

Na nádvoří hradu a v hradní zbrojnici se představí:

 • smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky
 • dětské pěvecké sbory 11. základní školy v Malenovicích
 • benefiční výstava výtvarných prací žáků Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště
 • žesťový soubor Filharmonie Bohuslava Martinů

Hrad Malenovice.Hrad Malenovice.Zdroj: Deník/repro

Táta Fest ve Zlíně 
KDY: v neděli 19. června od 14.30 do 18 hodin 
KDE: sad Svobody ve Zlíně 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Stejně jako je Den matek nebo dětí, tak i tátové si zaslouží svůj den, který je jen jejich, a oslavuje jejich lásku a oddanost ke svým manželkám, dětem a vlastně úplně celé rodině. Tento svátek je celosvětový a organizace Kamarád - Nenuda z.s. ho pořádá už podeváté. Rodinné odpoledne v sadu Svobody u zámku bude nabito spoustou her, soutěží, tvoření i zábavy pro všechny věkové skupiny. Děti budou svého nejúžasnějšího tátu malovat. I tento rok se bude vyhlašovat Táta roku 2022. Na zúčastněné tatínky čekají krásné ceny.

Den otců - Tata pride!
KDY: v neděli 19. června od 15 hodin  
KDE: před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích ve Zlíně
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Jižní Svahy opět slaví Den otců. K poslechu zahraje dechová hudba Fryštácká Javořina, v 16.30 hodin bude žehnáno motorkám, kolům, koloběžkám a veteránům. V průběhu akce bude probíhat výstava fotografií J. Řezníčka, k vidění bude i přehlídka auto a moto veteránů a pro děti skákací hrad. Občerstvení zajištěno.

Den otců. Ilustrační foto.Den otců. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/repro

Auta, lodě, vlaky - pojď s námi taky!
KDY: v neděli 19. června od 10 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin 
KDE: 14|15 BAŤŮV INSTITUT ve Zlíně 
ZA KOLIK: vstupné 59 Kč, 39 Kč snížené, děti do 6 let zdarma

Vydejte se ve výstavě ilustrátorky Marie Fischerové-Kvěchové na cesty do dalekých zemí, k moři i pod stromy do parku a přijďte si do muzea vytvořit krátkou animaci. Můžete zde i oslavit Den otců. Dílna je vhodná pro děti od 6 let. Ve 14 hodin hodin proběhne komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou.

Auta. Ilustrační foto.Auta. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/repro

Za dřevem
KDY: v sobotu 18. června od 9.30 hodin
KDE: Kvítek ve Zlíně
ZA KOLIK: dítě 200 korun, oba rodiče 350 korun

Co se skrývá za dřevem? Pojďte si hrát a objevovat sami sebe skrz práci se dřevem s lektorem Honzou Hlaváčem. Vydáte se na cestu za dřevem, abyste zahlédli, co se skrývá za dřevem, nebo ve dřevě. ""Dílna bude celodenní, zaměřená na práci se dřevem (můžete si vyrobit paličku či ozvučná dřívka), intu hry, hudební improvizace. Také si nemusíte vyrobit nic, jen přijít hrát hry s paličkami a být s námi na zahradě, pozorovat a něco se přiučit," zvou pořadatelé. 

Brakbaret
KDY: v sobotu 18. června od 19 hodin
KDE: Bar do schodů ve Zlíně

Bar do schodů zve na slavnostní Brakbaretní koncert ku příležitosti nahrání dalších autorských skladeb kapely. Jedná se o 4 anglické písničky. Na koncertě budou mít návštěvníci příležitost je slyšet v jejich akustické podobě a také si domů pořídit jejich vylepšené verze. Krom těchto písniček uslyšíte samozřejmě i spoustu dalších věcí z repertoáru Brakbaretu.

KROMĚŘÍŽSKO 

Carmina Burana
KDY: v pátek 17. června od 19 hodin
KDE: Podzámecká zahrada Kroměříž
ZA KOLIK: 390 korun

Kantáta skladatele Carla Orffa na motivy středověkých básní a písní Carmina Burana se představí milovníkům klasiky v rámci projektu Hudba v zahradách a zámku 2022. V hlavních rolích účinkují Tereza Mátlová, Matúš Šimko, Roman Hoza pod vedením Františka Macka. 

Youtubeři v Kroměříži
KDY: v sobotu 18. června od 10 hodin
KDE: kino Nadsklepí v Kroměříži
ZA KOLIK: 290 korun 

Nejznámější Minecraftová trojice míří do Kroměříže! Vysoký šprýmař Mattem, sympaťák Vitaa a jejich nerozlučný kamarád Dejzr se představí v unikátní hodinové show plné originálního humoru, spousty soutěží, výzev, kvízů, v rámci které si možná zahrajete i Minecraft v kině na velkém plátně. Po skončení hlavního programu následuje autogramiáda a setkání s youtubery.

Loutkové představení Perníkovka
KDY: v neděli 19. června od 15 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska v Kroměříži
ZA KOLIK: 120 korun 

Loutkové představení Perníkovka malí diváci zhlédnou v podání kroměřížského spolku Říše loutek a budou si moci užít i následný tvořivý workshop na výrobu loutek. Předem je však nutná rezervace na telefonu 731 215 678 nebo na e-mailu edukace@muzeum-km.cz.

Army Fest v Kroměříži 
KDY: v sobotu 18. června od 8 do 14 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: dospělí 60 korun 

Výstaviště Kroměříž se v sobotu 18. června stane místem prodejní výstavy historického a moderního vojenství. Zá rázných tónů dobové hudby a při orosené sklence s bílou pěnou se pojďte společně přenést v čase do dob našeho mládí. Připomeneme si výstroj, výzbroj a ostatní technické vybavení. Na své si přijdou i příznivci a sběratelé historických i moderních militarií, insignií, chladných zbraní či map.

Kluby vojenské historie vám umožní nahlédnout pod pokličku vojenského řemesla průřezem staletími. Časově shrnuto - od pazourku až po drony. Návštěvníci se mohou těšit na dynamické a akustické ukázky vojenské techniky z dob po 2. světové válce. Centrum branných sportů ARMY Kroměříž představí pásovou i kolovou techniku. Nebude chybět bojové vozidlo pěchoty BVP1 ani obrněný transportér OT64. Dále pak TATRA 813, 148, UAZ 469, GAZ 69, PRAGA V3S a mnohé další. Gurmáni si přijdou na své. Kromě restaurace a fast foodu bude v provozu i vojenská kuchyně. Pro děti připravena střelba z kuše a luku. 

Organizátoři to sice tají, ale připravte se na originální překvapení. Hned tak na něj nezapomenete. Osádky vojenských veteránů a návštěvníci v uniformách mají vstup zdarma. 

Army Fest.Army Fest.Zdroj: Výstaviště Kroměříž

VALAŠSKO 

Pavel Helan
KDY: v neděli 19. června od 13.30 hodin
KDE: hospic Citadela ve Valašském Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Milovníci zábavné muziky jsou zváni na koncert českého písničkáře, zpěváka, kytaristy a pianisty, baviče a v neposlední řadě i finalisty soutěže Česko Slovensko má talent, jehož písně jsou plné optimismu a humoru.

Damúza – Řeka
KDY: v neděli 19. června od 10 hodin
KDE: Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: zdarma 

Divadelní představení pro děti od 2 let a jejich rodiče nebude vyprávět příběh o ničem jiném, než o řece. Až půjdeš k řece, zadívej se kolem sebe. Řeka je živel, řeka je mohutná síla, řeka je zdroj vody, řeka je domov tisíce živočichů. Pssst! Když nebudeš hlučet, uvidíš je. Támhle jsou! Rybky, kachny, čolci, užovky, raci, mloci, bobři, žáby. To koukáš co? Jen dávej pozor, ať se nezmáčíš!

Fujárek
KDY: v sobotu 18. června od 10 do 24 hodin a v neděli 19. června do 13 hodin
KDE: Brillovka v Rožnově pod Radhoštěm
ZA KOLIK: 150 korun 

Festival pro velké i malé špunty i nešpunty. S divadlem, muzikou, filmem, workshopy, debatou a velkou divadelní bojovkou! Přes den víc pro děcka – večer víc pro dospěláky.

UHERSKOHRADIŠŤSKO 

58G – Live show
KDY: v sobotu 18. června od 20 hodin
KDE: Klub Mír v Uherském Hradišti

Užijte si jihlavské trio 58G, které servíruje ohlasy rapových subžánrů jako drill, grime nebo trap. Za debutové album 58 tape vol.1 dostali cenu Vinyla v kategorii Objev roku a byli nominováni na cenu Anděl za rapové album roku. Dne 1. června 2021 vydali pokračování 58 tapu. Skupinu tvoří TK27, Doktor601 a Humla.

Jiří Pospíchal a Vladimír Hollý
KDY: v neděli 19. června od 19 hodin
KDE: ZUŠ Uherské Hradiště 

Houslový recitál Jiřího Pospíchala za klavírní spolupráce Vladimíra Hollého uvede koncertní sál ZUŠ Uherské Hradiště. Nutná je rezervace vstupenek na telefonním čísle 731 668 041, nebo na emailu betka.stulirova@zusuh.cz.

Rybáři
KDY: v neděli 19. června v 16 hodin
KDE: dvůr fary v Uherském Brodě
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Monodrama o rybáři, který u všeho byl, ale vlastně nebyl. Minimalistická inscenace v tradici vypravěčského divadla Daria Fo. Jeden herec, desítky postav, dva nezvyklé hudební nástroje. O následcích, které zanechaly biblické události na lidech, o kterých se v Bibli moc nepíše.

Mezinárodní dětský folklorní festival "Kunovské léto" 2022
KDY: od pátku 17. června do neděle 19. června 
KDE:  Uherské Hradiště a Kunovice 


Program: 

☀️ PÁTEK 17. června 2022 ☀️
10.30 | Roztančené náměstí, Masarykovo náměstí Uherské Hradiště  
profilová vystoupení dětských folklorních souborů, účastníků festivalu 
15.00 | Sportovní zápolení folklorních souborů, fotbalové hřiště Kunovice   
17.00 | Slavnostní přijetí hostů představiteli města, Panský dvůr Kunovice
19.30 | PUĽS! Hudebně-taneční show v podání Poddukelského umeleckého ľudového súboru z Prešova (SK), Areál Jízdy králů Kunovice 
21.00 | Sejdeme se u muziky, Areál Jízdy králů Kunovice


☀️ Sobota 18. června 2022 ☀️
8.00–16.00 | Svatojánský tradiční jarmark s Národní přehlídkou dětského verbuňku, Masarykovo náměstí UH
9.00–10.00 | Roztančené náměstí, Masarykovo náměstí UH
12.00–16.00 | Gulášfest 2022 o nejlepší týmový guláš roku, Areál Jízdy králů Kunovice
13.00–18.00 | Tvůrčí dědinka aneb Zapomenutá řemesla našich babiček a dědečků řemeslné dílničky pro děti od jehly a nitě až po hrnčířský kruh, AJK Kunovice  
15.00 | Maličkosti mění svět – festivalová přehlídka choreografií dětských folklorních souborů 29. ročníku, AJK Kunovice, 
18.00–21.00 | Taneční škola pro veřejnost, AJK Kunovice
taneční etudy pro děcka i dospělé pod vedením zkušených tanečních lektorů Jana Kysučana a Dany Vyroubalové z VUS Ondráš Brno
21.30 | Tomáš Kočko & Orchestr, World Music s moravskými kořeny, dvojnásobní držitelé ceny Anděl, AJK Kunovice
23.00 | Svatojánské ponocování s mladou rockovou kapelou NO!SE a hudební skupinou In Process ZUŠ Uh. Hradiště, AJK Kunovice


☀️ Neděle 19. června 2022 ☀️

8.45–9.15 | Koncert duchovní písně a dětí festivalu, kostel sv. Petra a Pavla, Kunovice 
9.30 | Mše svatá a slavnost Boží tělo, kostel sv. Petra a Pavla a ulice města
13.00–17.00 | Tvůrčí dědinka aneb Zapomenutá řemesla našich babiček a dědečků řemeslné dílničky pro děti od jehly a nitě až po hrnčířský kruh, AJK Kunovice  
15.00 | Závěrečný galaprogram 2022 aneb To nejlepší na konec, AJK Kunovice  


 A na koho se můžete těšit? 

 • Děti z Polska, Raszków - Zespół Tańca Ludowego "Swojacy"
 • Děti ze Slovenska, Borský Svätý Jur - DFS Juránek 
 • Děti z Brna - DFS Javorníček
 • Děti z Vizovic - DFS Vizovjánek
 • Děti z Benešovska u Prahy - DSIF Sangíta 
 • Děti z Bojkovic - DFS Světlovánek
 • Děti z Moravské Nové Vsi - DFS Jatelinka 
 • Děti z Veselí nad Moravou - DFS Štěpnička
 • Děti ze Starého Města - DFS Dolinečka 
 • Děti z Kunovic - DFS Věneček, DFS Malý Handrláček, DFS Děcka z Kunovic

Kunovské léto.Kunovské léto.Zdroj: Deník/archiv