Zlínsko 

BRIDE UP - svatební show ve Zlíně 
KDY: v sobotu 20. listopadu od 11 do 20 hodin 
KDE: Galerie Desítka - budova OD Zlín
ZA KOLIK: vstupné 250 Kč 

V Galerii Desítka proběhne jedinečná svatební show - největší svatební událost ve Zlínském kraji. Čeká vás přehlídka jedinečných módních značek a fashion designérů. Na jednom místě se vám představí největší salony ze Zlínského kraje. Samozřejmostí jsou ukázky vizážistické a kadeřnické práce. Svatební show vás provede moderátor - představí svatební salony, kadeřnická studia i vizážisty. Na módní přehlídce uvidíte desítky nádherných svatebních šatů, ze kterých si zaručeně vyberete i ty "své". Svatební show proběhne během dne třikrát - zvolte si čas, který vám vyhovuje nejvíce. (Všechny show jsou stejné a obsahují prezentaci všech dodavatelů.)

Dopolední show: 11 - 13 hodin
Odpolední show: 14.30 - 16.30 hodin
Večerní show: 18 - 20 hodin
Vstupenky zakoupíte na místě v hotovosti nebo online zde.

(Pokud dojde ke zhoršení epidemiologické situace a akce bude z důvodů vládních nařízení zrušena, peníze za zakoupené vstupenky vám budou vráceny zpátky na účet.)

Svatba. Ilustrační foto.Svatba. Ilustrační foto.Zdroj: OD Zlín

Adventní dílny v ZOO Zlín
KDY: v sobotu 20. listopadu od 9 do 15 hodin 
KDE: ZOO Zlín 

Po roční pauze se můžete v sobotu 20. listopadu těšit na výrobu adventních věnců v prostorách Tyrolského domu. Pro účast je nutná elektronická rezervace. Oblíbené adventní dílny se ale uskuteční v odlišném formátu, než tomu bylo zvykem. Vyrábět se budou pouze adventní věnce. Účast bude možná jen na základě elektronické registrace provedené na internetových stránkách Zoo Zlín. Celkem bude 7 časových termínů (od 9 do 15 hodin), přičemž každá skupina 20 osob bude mít na výrobu věnců 60 minut. Cena jednoho věnce bude 100 Kč. Výtěžek věnují na chov zvířat v tamní zoologické zahradě. Své místo na adventní dílně si můžete rezervovat zde

Zoo Zlín je v listopadu otevřena denně od 8.30 do 16 hodin. Teplá jídla nabízí restaurace Limpopo, otevřena je také Čokoládovna. Na adventní sobotu bude otevřena také restaurace Tyrol.

Andělíčci.Andělíčci.Zdroj: Zoo Zlín

Noc divadel ve Zlíně 
KDY: v sobotu 20. listopadu od 19 hodin
KDE: Volné divadlo v ulici Kvítková 248, Zlín
ZA KOLIK: vstupné 200 korun

Milovníci divadla si jistě přijdou na své návštěvou Noci divadel. Čekají je hned dvě inscenace v rámci jednoho večera, přesněji Láska Bonnie a Clydea, která zahájí v 19 hodin a cesta životem přes Jaro, léto, podzim, zimu a jaro od 21 hodin. 

Kroměřížsko 

Chovatelské trhy v Kroměříži 
KDY: v neděli 21. listopadu 2021 od 6 do 10 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: základní vstupné 40 Kč 

Nenechte si ujít Chovatelské trhy. Nakoupíte na nich okrasné ptactvo, drůbež, králíky, holuby a jiná drobná zvířata. Samozřejmostí je i široká nabídka krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Akce se koná pravidelně každou třetí neděli v měsíci.

Výstava drobného zvířectva.Výstava drobného zvířectva.Zdroj: Deník/archiv

Houslový recitál Zdeňky Vaculovičové
KDY: v sobotu 20. listopadu od 16 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska v Kroměříži
ZA KOLIK: vstupné 70 Kč 

Houslový recitál Zdeňky Vaculovičové si budou moci vychutnat návštěvníci jako součást výstavy Václava Vaculoviče Znamení na obloze – Horké poledne. V programu zazní Suita pro housle sólo, Hudba k slavnostem pozdního léta pro sólové housle op.31, Symetrie pro housle sólo a Vertikály pro sólové housle. 

Motorhead tribute
KDY: v sobotu 20. listopadu od 20.30 hodin
KDE: Stará masna v Kroměříži

Po dvou letech se vrací do Staré masny nejstarší český MOTÖRHEAD Revival, který už od roku 1999 dělá radost fanouškům britské legendy po celé ČR i v zahraničí. Trio zkušených přerovských rockerů nenechá nikoho na pochybách, že hudba Lemmy Kilmistera stále žije!

Valašsko 

Noc divadel ve Valašském Meziříčí 
KDY: v sobotu 20. listopadu od 16 hodin
KDE: M-klub ve Valašském Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Během této výjimečné kulturní akce se především představí valašskomeziříčské divadelní soubory a uskupení. Také proběhne křest knihy pro děti, nebo workshopy jak výtvarné, tak divadelní. A určitě nesmíme zapomenout na prohlídku divadelního zákulisí a techniky.

Cena města Vsetína
KDY: v neděli 21. listopadu od 16 hodin
KDE: Kino Vatra ve Vsetíně 
ZA KOLIK: vstupné 190 korun

Užijte si společenský večer s okamžikem předání Ceny města Vsetína řediteli školy, filozofovi, pedagogovi, malíři a spisovateli Karlu Kostkovi. Součástí akce je Beseda s Jaroslavem Duškem.

Vánoční vinšovaná pošta
KDY: v sobotu 20. listopadu od 14 hodin 
KDE: Informační centrum Zvonice Soláň

Přijměte pozvání na hudební odpoledne v duchu nastávajícího adventního času "VÁNOČNÍ VINŠOVANÁ POŠTA". Slovem doprovodí a vánoční čas přiblíží  Drahomíra Míčková, která představí Zdeňka Šmukaře, který zazpívá árie, vánoční písně a koledy, klavírní doprovod Marta Vašková. Hudební odpoledne se koná v sobotu 20. listopadu 2021 ve 14 hodin ve Zvonici na Soláni. Upozorňujeme návštěvníky, že koncert se bude konat za platných epidemiologických opatření.

Uherskohradišťsko 

Modelářský košt 2021
KDY: v sobotu 20. listopadu od 9 hodin
KDE: Klub kultury v Uherském Hradišti

Klub plastikových modelářů Uherské Hradiště a Klub plastikových modelářů při Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti zve všechny fanoušky na výstavu plastikových a papírových modelů a žákovskou modelářskou soutěž. 

Knihovnický swap
KDY: v sobotu 20. listopadu od 9 hodin
KDE: Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti 

V rámci akce Den pro dětskou knihu se uskuteční 1. Knihovnický swap hraček. Chcete se zbavit už nepoužívaných, ale stále pěkných hraček nebo leporel, které by ještě někomu posloužily? Dejte jim druhý život u nás v knihovně a přineste je do 19. listopadu na kteroukoliv pobočku knihovny.

IV. VELEHRADSKÁ LITERÁRNÍ POUŤ
KDY: v sobotu 20. listopadu
KDE: Velehrad 

Na poutním místě Velehradě se v sobotu 20. listopadu počtvrté uskuteční literární pouť. Hlavním tématem programu bude odkaz života a díla básníka a grafika Bohuslava Reynka. Součástí pouti bude mše svatá, po níž bude následovat literárně-hudební beseda. Na programu čtvrté velehradské literární pouti bude možnost prohlídky výstavních expozic ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje (Bible pro malé i velké, Velehrad na křižovatkách evropských dějin), komorní mše svatá v kapli Stojanova gymnázia (od 15.00) a seminární program v přilehlém baroknímZimním sálu (od 16.00).

Ať žijí pohádky
KDY: v neděli 21. listopadu od 16 hodin
KDE: Klub kultury v Uherském Hradišti
ZA KOLIK: vstupné 195 korun

Na představení se tentokrát Štístko a Poupěnka společně s broučky dostanou do pohádkového lesa. Pomohou tam Karkulce, aby jí nesežral vlk a také potkají Jeníčka a Mařenku na cestě k perníkové chaloupce. Naučí se hodiny s písničkou Tik ťak i kouzelná slůvka s Pyšnou princeznou. Udrží tajemství s písničkou Šušušu a spatří, jak drzou, nevychovanou Káču navštíví čert v písničce Čert a Káča. Společně se všichni naučí zdravě papat se superhrdinou Mňamáčkem. Zazní taneční hity Hejbni kostrou a Jájájá, ale nebudou chybět ani známé, osvědčené písničky.

Štístko a Poupěnka.Štístko a Poupěnka.Zdroj: Deník/repro