Název akce Knižní bazar 
KDY: sobota 13. června, od 9 do 13 hodin 
KDE: Panský dvůr, Kunovice 
ZA KOLIK: zdarma 

Městská knihovna Kunovice pořádá letošní první knižní bazar. V posledních letech dávají pracovníci knihovny poslední šanci knihám a časopisům vyřazeným z knihovny. Na knižních bazarech jsou tak za symbolickou jednotnou cenu 5 korun k mání mnohdy velmi zajímavé publikace. Pravda, bývají poznamenané dobou strávenou v knihovních regálech i užíváním čtenáři, ale pro pamětníky mohou být ještě stále zajímavé. Často se totiž jedná o tituly, jejichž nové vydání žádné nakladatelství ve svém edičním plánu hned tak mít nebude.

Název akce Noc kostelů 
KDY: pátek 12. června od 19 hodin 
KDE: farní kostel sv. F. Xaverského, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Vystoupí na ní mimo další hosty děti ze ZUŠky, na programu bude zejména stará muzika, zazní skladby pro varhany, zobcovou i příčnou flétnu, housle, ale také sólový přednes.

Název akce Noc kostelů v Bojkovicích 
KDY: pátek 12. června od 16 do 20 hodin 
KDE: kostel sv. Vavřince, Bojkovice 
ZA KOLIK: zdarma 

Během bojkovické noci kostelů si návštěvníci budou moci prohlédnout kostel, vystoupat na kostelní věž, prohlédnout si výstavu Biblí anebo vyslat děti na dobrodružnou cestu kostelem.

Název akce Rochus pod Hvězdami 
KDY: pátek 12. června v 18 hodin 
KDE: park a skanzen Rochus, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Blížící se léto na Rochusu můžete přivítat stylově s akcí Rochus pod hvězdami, která je součástí celorepublikového Festivalu muzejních nocí. Zváni jsou především všichni příznivci romantických letních večerů u ohně – vezměte své hudební nástroje, zpěvníky, dobrou náladu, klidně i něco malého k opečení a přijďte na Rochus strávit kouzelnou letní muzejní noc.

Název akce Zrcadlení tmy + hosté 
KDY: 13. června v 18 hodin 
KDE: Městská kina, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 280 korun 

Vnitřní svět Jaroslava Duška přiblíží režisér Viliam Poltikovič v právě dokončeném celovečerním dokumentu, po kterém následuje diskuze s režisérem snímku a Jaroslavem Duškem. Pobyt ve tmě rozkryl Jaroslavu Duškovi vnitřní svět, na který ve filmu navazují setkání s inspirujícími bytostmi a místy. Poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit, podpoří udivující návštěva CERNu, koupání v zamrzlé řece, setkání s divokou delfínicí v Irsku, s dětmi, které vidí i se zavázanýma očima, s čistou podivuhodnou přírodou a dolmeny Korsiky, s veselými Maory, pilnými včelami a další. S lehkostí a humorem Jaroslava Duška vstoupíme do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda

Název akce Noc sokoloven  
KDY: pátek 12. června od 18 hodin do 23 hodin 
KDE: T. J. Sokol , Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Celorepublikový den s historií a architekturou Sokola si dává za cíl seznámit veřejnost s tím, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí, okolo kterých lidé každý den chodí, ale kam kromě místních sokolů a dalších sportovců málokdo vkročí. Užijete si sportovní aktivity pro dospělé, táborák, deskovky, promítání, noční prohlídky sokolovny s vystoupením a další

Název akce The Tap Tap načerno 
KDY: sobota 13. června od 9 hodin 
KDE: Cafe 21, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Smysl pro černý humor je specifická česká vlastnost a prochází napříč celou naší společností. Zasmějte se společně s námi vtipům o lidech s hendikepem. Všechny vybrané vtipy prošly tvrdou cenzurou členů kapely The Tap Tap – nejtemnější odstín černé legrace je tedy opravdu spolehlivě zaručen. Výstava je k vidění do 5 července.

Název akce Slunovrat 
KDY: sobota 20. června od 19 hodin 
KDE: Hvězdárna, Uherský Brod 
ZA KOLIK: zdarma 

Hvězdárna Uherský Brod zve na kulturně-astronomický večer. V sobotu 20. června od 19 hodin se můžete těšit na večer hudby a divadla pod letní oblohou. Za příznivých podmínek bude i pozorování oblohy.