„Zloděj se zaměřil především na octavie, z nichž bral autorádia, ale i doklady majitelů vozidel,“ prozradil mluvčí uherskohradišťských policistů Jaroslav Krejčíř.

Nenechavec je nyní ve vazbě v Brně, a to kvůli další trestné činnosti. „Přesto kriminalisté prověřují další neobjasněné případy v našem okrese, zda nemají souvislost s jeho osobou. Není totiž vyloučeno, že tento pachatel může mít na svědomí více obdobných případů,“ vysvětlil Krejčíř. Muži hrozí tříletý pobyt ve vězení.

Další zloděj je rovněž z Brna. „Třiatřicetiletý muž se začátkem roku v Kunovicích vloupal do felicie,“ sdělil mluvčí. Lapka si odnesl oblečení, autorádio a platební kartu.

„V jeho případě se nejedná o první případ, neboť stejná trestná činnost mu byla prokázána již v květnu. Tehdy se vloupal do aut v Uherském Brodě,“ pokračoval mluvčí.

Podle Krejčíře není tomuto muži porušování zákonů cizí. Začátkem června mu bylo jako jedné z prvních osob na Uherskohradišťsku prokázáno řízení motorového vozidla pod vlivem drog. „V dalším porušování zákonů mu zabránil až soud, který vydal příkaz k přijetí jeho osoby do vazby, kam byl policií eskortován,“ doplnil mluvčí hradišťských policistů. Za vykrádání aut si zloděj může odsedět až dva roky.