Osádku vozidla se slovenskou registrační značkou projíždějící ulicemi Dolního Němčí, jehož pasažéři náhodně brali za kliky domů, stíhal starosta obce František Hajdůch se svým zástupcem Miroslavem Kadlčkem. Nakonec se jim podařilo vozidlo vyfotografovat.

„Dostali jsme informaci od občanů, že se po vesnici pohybuje podezřelé vozidlo s osádkou snědé pleti, která navštěvuje jednotlivé příbytky. Sedli jsme tedy do auta a začali je hledat. Dostihnout je se nám podařilo ve chvíli, kdy trojice žen opouštěla jeden z domků. Než ale stačily nastoupit do automobilu, kde na ně čekal řidič, ptali jsme se majitele domu, jestli se mu něco neztratilo. Když řekl že ne, vozidlo odjelo. Pro jistotu jsme si jej ale vyfotili,“ popsal situaci Hajdůch.

Chcete vyjádřit svůj názor? Hlasujte v anketě vpravo nebo se zapojte do diskuze pod článekem.

Po několika minutách však majitel zjistil, že přišel nejen o peníze, ale také o rodinné šperky, a tak zavolal policisty.

„Krádeže finanční hotovosti se dopustily tři neznámé ženy tmavé pleti, které vnikly do domu nezajištěnou brankou do dvora a poté odemčenými vstupními dveřmi vstoupily do domu. Tam v ložnici zastihly jednasedmdesátiletého majitele, kterému řekly, že hledají jeho paní a že jí chtějí něco prodat. Zatímco jedna z žen mezitím zřejmě prohledávala celý dům, další dvě žádaly po muži různé úsluhy, jako namazat chleba, umýt ruce,“ upřesnil hradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Trojice podezřelých žen vzápětí odjela vozidlem Opel Omega béžové barvy s označením rz HC 358 AZ, SK. Způsobená škoda byla vyčíslena na téměř třicet tisíc korun. Policisté v souvislosti s tímto případem upozorňují občany, a zejména seniory, aby i při pobytu v domě si jej řádně zajistili. Manželka okradeného muže posléze Deníku sdělila, že je to draze zaplacená zkušenost. „Teď už zamykáme všechny dveře do domu,“ řekla.

Podezřelé ženy jsou podle strážců zákona tmavé pleti, jedna z nich ve věku zhruba čtyřicet let, silné postavy, váhy asi 130 kg s černými vlasy. Druhá žena byla stejného věku, ale štíhlá s blond vlasy, a na rukou měla velké prsteny ze žlutého kovu. Třetí nikdo nedokázal popsat.

Letos šlo o druhý případ podobného charakteru na Uherskohradišťsku. První se stal v Traplicích 24. ledna, tam však skupina žen stačila ukrást pouze svazek klíčů od domu.