Podle nich byly faktury zaslány pouze do Zlína. A to dokonce i lidem, kteří jsou již po smrti. Na policii už přišlo její doručení oznámit téměř 400 poškozených lidí. Policie opět varuje občany, aby nic neplatili a ti, kteří již částku uhradili, aby se na ně obrátili.

Falešná faktura byla vystavena na částku 1 980 korun. „Škoda mohla dosáhnout dvaceti milionů korun. Pachateli nyní hrozí trestní sazba až dvanáct let,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Vlastníkem bankovního účtu je společnost Ezere s. r. o., která je uvedena v záhlaví faktur. „Dispoziční právo k účtu má ale cizí státní příslušník, který v obchodním rejstříku není zapsán ani jako jednatel, ani jako společník firmy Ezere. Jednatel firmy navíc vylučuje, že by s tím měli cokoliv společného,“ uvedla Bartíková.

Zlínští policisté prošetřují hned několik vyšetřovacích verzí. „Může jít o naivní pokus vylákat z lidí peníze nebo o pomstu uvedené společnosti. Také ale někdo mohl zneužít cestovní doklad cizince, na který účet založil a mohl s ním disponovat,“ dodala mluvčí. Podle policie zřejmě o špatný vtip nešlo. „Jen odeslání zásilek stálo několik desítek tisíc korun,“ podotkla mluvčí.