Stejnému útoku neunikl ani další objekt v obci jízdy králů, jímž byl obchod potravin, ze kterého se o den dřív ztratily cigarety i alkokohol za 70 tisíc korun.

Informovala o tom hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

„Neznámý zloděj vnikl násilím do kostela, odkud vzal finanční hotovost z kasičky na milodary. Celková škoda včetně poškození je vyčíslena na 15 300 korun,“ prozradila Zámečníková.

Nenechavec musel mít podle starosty Vlčnova Jana Pijáčka o objektu dokonalý přehled, neboť se vyhnul všem alarmům a přímo zaútočil na kůr, jediné místo ve svatostánku, které chráněno nebylo.

„Zatímco v pokladničce bylo peněz v řádu stovek korun, škoda na dveřích ke kůru je více než desetinásobná,“ poznamenal starosta.

Podobně dopadl také místní obchod s potravinami, odkud po vloupání ze soboty na neděli neznámý výtečník ukradl podle policistů dosud přesně nezjištěné množství alkoholu a cigaret různých značek, a způsobil tím škodu ve výši 70 tisíc korun.

Zdali šlo o náhodně vytipované objekty skupiny pachatelů či „práci“ jedné osoby, není zcela jasné. Jisté však je to, že pachatele vloupání do kostela zaznamenal kamerový systém, jenž v sousedství svatostánku hlídá památkově chráněný dům.