Ten totiž čelí obvinění, že se v létě loňského roku pokusil naprosto bezohledným způsobem zabít tak, že svým vozem úmyslně narazil do protijedoucího auta. Zatímco Bednaříkovi se téměř nic nestalo, druhý řidič utrpěl vážná poranění.

Hrůzný mladíkův sebevražedný pokus se odehrál na konci července v šest hodin ráno. Tehdy usedl do své felicie a vyrazil směrem na Otrokovice. Kousek za Tlumačovem vyjel stokilometrovou rychlostí do protisměru, kde čelně narazil do nic netušícího řidiče octavie. „Vůz se po srážce převrátil na střechu. Muž utrpěl těžká zranění. Škoda na obou autech vznikla za dvě stě tisíc korun,“ informovala tehdy mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Policisté zprvu celou věc vyšetřovali jako běžnou nehodu, až při vyšetřování se mladý řidič přiznal, že si chtěl vzít život. Něco podobného prý podle Bartíkové policie hodně dlouho nepamatuje. „V minulosti se řešily nehody, kdy sebevrah najel například do kamionu nebo billboardu. Nájezd do osobního auta jsme tu zatím neměli,“ zavzpomínala policejní mluvčí.

Policie navíc zjistila, že se Rostislav Bednařík o sebevraždu nepokusil poprvé. „Po nehodě byl převezen k hospitalizaci do kroměřížské psychiatrické léčebny,“ sdělila policejní mluvčí. Dodala, že odtud byl převezen do Vazební věznice v Brně, kde je dosud.

Státní zástupce Roman Kafka, který na mladíka podal žalobu, ho viní hned ze dvou trestných činů. Rostislav Bednařík ale část své viny popírá. „Přiznal, že chtěl spáchat sebevraždu. Úmysl ublížit jinému ale popírá. Musel však být srozuměn s tím, co se mohlo stát,“ podotkl před časem Kafka. Pokud ale soud Bednaříka uzná vinným, mohl by dosud netrestaný mladík jít do vězení až na patnáct let.

Související články:

Řidič sebevrah půjde za pokus o vraždu před soud

Muž se chtěl zabít, vjel do protisměru