Nejdříve vyjížděli městští policisté do obchodního centra OBI, kde se pokusil devětadvacetiletý muž ze Zádveřic odcizit vodovodní baterii téměř za dva a půl tisíce korun.

„Když si schovával svůj lup v obchodě pod bundu, spatřil jej pracovník bezpečnostní agentury. Jakmile to pachatel zjistil, běžel se schovat i s kradenou věcí na toalety,“ popsala situaci mluvčí strážníků Šárka Škubalová. Na toaletě se zamkl a ven vyšel až ve chvíli, kdy přijeli ochránci pořádku.

„Když muž vyšel ven, pod bundou žádné zboží neměl. Nicméně vodovodní baterii jsme nalezli na WC,“ přiblížila Škubalová. Dodala, že jelikož muž odmítl se strážníky celou věc řešit, bude se jí nyní zabývat přestupková sekce.

O několik hodin později se pokusil manželský pár ze Štípy ukrást v supermarketu Tes-co potraviny a textil. „Dva-ašedesátiletý muž a jeho o čtyři roky mladší žena vlezli do kabinky na zkoušení oděvů. Tam uschovali zboží, které neměli v plánu zaplatit, na dno tašky,“ informovala mluvčí.
Hodnota kradených věcí přitom dosahovala více než dva a půl tisíce korun. „Poté se manžel pokusil projít pokladní zónou bez zaplacení,“ dodala.
Vzhledem k tomu, že byli manželé zachyceni v obchodě videokamerou, hrozí jim nyní sankce až do výše patnáct tisíc korun.