Majitel vyčíslil škodu na sto dvacet tisíc korun, případ vyšetřují hasiči i policie. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Letošní sláma byla uskladněná ve stohu o pěti stech balících po čtyřech stech kilogramech. Byla určená do biospaloven. Hasiči spolu se zástupci družstva stoh rozebírali a zároveň vodou zabraňovali šíření požáru. Po necelé hodině však práce zastavili. Boj s plameny byl v silném větru neúčinný, a tak hasiči po dohodě s majitelem nechali zbylou slámu dohořet.

Nezletilí viníci požáru pyrotechniku údajně nakoupili ve stánku. Část jí použili už cestou ke stohu. „Nakonec chlapci vylezli na stoh, kam zapálené rachejtle vhazovali. Po vzplanutí slámy ze stohu včas utekli,“ dodal Mitáček s tím, že při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Na místě zasahovalo pět sborů profesionálních i dobrovolných hasičů. S rozsáhlým požárem založeným zábavní pyrotechnikou se potýkali také koncem prosince 2004. Tehdy v Uherském Brodě hořela hala se stavebním materiálem. Požár způsobila raketa zábavní pyrotechniky, která dolétla k hale a zapálila jednu ze stěn z pogumované textilie. Plameny se stěnou dostaly do vnitřních prostor, kde se oheň rozšířil na obaly a balíky stavební izolační vaty. Způsobená škoda byla vyčíslena na dvě stě tisíc korun.

„Podobně rozsáhlé požáry způsobené zábavní pyrotechnikou nebývají příliš časté. K podobným událostem, ale menšího rozsahu, vyjíždíme spíše v době vánočních a silvestrovských oslav,“ uzavřel Mitáček.