Odpoledne likvidovali záchranáři oheň v Hovězí na Vsetínsku, kde došlo k požáru střechy u komína místního pohostinství.

„Oheň vznikl vznícením hořlavých materiálů v těsné blízkosti komína krbu, ve kterém se topilo,“ řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Zasahovali také u požáru přístřešku rodinného domu ve Vidči na Vsetínsku.

Ve Zlíně zase hasiči museli bojovat s plameny, které zachvátily čtyři stavební buňky s kancelářemi a šatnami soukromé firmy v Loukách. „Oheň vznikl v prostřední buňce se šatnou a postupně se rozšířil do okolí. V době vzniku požáru měly být buňky opuštěné. Příčinu vzniku požáru vyšetřujeme společně s policií. Prověřujeme možnost technické závady, stejně jako nedbalostní nebo úmyslné jednání neznámé osoby,“ informoval mluvčí hasičů.

Pomoc záchranářů byla nutná i u nehody u Žeranovic na Kroměřížsku, kde se v pondělí odpoledne čelně srazily dva automobily. „Ve vozidle Škoda Forman řidič utrpěl zranění na hlavě a i se spolujezdkyní byl následně převezen do nemocnice,“ přiblížil Mitáček.

Šofér z druhého auta měl podle mluvčího štěstí, při nárazu se mu totiž aktivovaly airbagy, které ho ochránily před zraněním.

Hasiči rovněž pomáhali lidem s otevíráním bytů a z cest odstraňovali popadané stromy. „Museli jsme také zasahovat po úniku vody v domech v Kroměříži a Holešově,“ vyjmenoval mluvčí. Nástup nového roku už byl pak podle jeho slov nepoměrně klidnější.

Klidný průběh silvestrovských oslav si naopak pochvalovali zlínští policisté. „Dalo by se říci, že se v počtu našich výjezdů tento den vyrovnal běžnému víkendu. Naši operátoři sice přijímali desítky oznámení, ale jen ve zlomku případů se jednalo o skutečné volání o pomoc,“ sdělila policejní mluvčí Jana Bartíková. Policisté měli několik výjezdů i k budovám, u nichž se rozezněly alarmy. „Většinou za to mohla pyrotechnika, která je spustila. To se pravidelně stává každý rok. Hlídka přesto každé takové oznámení prověřila,“ podotkla mluvčí. Do policejní cely však museli eskortovat i padesátiletého opilce, který na třídě T. Bati skákal pod projíždějící auta. „Dechová zkouška u něj ukázala dvě a půl promile,“ doplnila Bartíková.

I zlínští městští strážníci potvrdili, že Silvestr byl poměrně klidný. Více než v noci ale měli plné ruce práce už odpoledne. „Jen kolem půl páté odpoledne řešili strážníci osm případů opilců. K třem z nich museli přivolat i lékaře,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Přečtěte si také:

Po čelní srážce skončili dva lidé v nemocnici

Letošní silvestr byl na Slovácku nezvykle klidný

Poslední dva dny roku na Vsetínsku několikrát hořelo