Ve čtvrtek 11. října se tento muž ze svých obvinění zpovídal před senátem zlínské pobočky Krajského soudu v Brně.

Třiačtyřicetiletý Rudolf Žiga měl podle obžaloby od konce roku 2005 do letošního jara donutit nejméně patnáctkrát k souloži ještě čtrnáctiletou dceru své družky. Ta pak otěhotněla a letos v červnu se jí narodil syn. „Mimo to nejméně třikrát osahával i její o tři roky mladší sestru,“ podotkl státní zástupce Leo Foltýn.

Vše mělo podle obžaloby vyvrcholit letos v březnu, kdy Žiga s nožem v ruce vyhrožoval těhotné dívce, že jí ublíží, pokud mu nebude po vůli. Rodina pak přivolala policii, která obžalovaného vzala do vazby. Žiga včera popřel, že by dívku znásilnil. „Měl jsem s ní pohlavní styk, ale pokaždé to bylo dobrovolně. Neměl jsem to však jako její nevlastní otec dělat a dnes toho moc lituji,“ prohlásil včera.

Nožem prý těhotné nevyhrožoval vážně. „Byla to legrace. Neublížil bych jí. Navíc se mi chlubila, že už přede mnou měla i jiné muže a tvrdila, že ani to dítě není moje,“ řekl obžalovaný. Před soudem pak i popřel, že by osahával mladší sestru znásilněné. „Chtěla se jen zviditelnit, proto to prohlásila. Nikdy jsem ji neosahával. Měl jsem ji rád jako svou dceru. To všechno začala říkat až po mém zatčení,“ tvrdil muž.

Údajně znásilněná dívka, která včera rovněž vypovídala, uvedla, že jí Žiga už ve třinácti letech začal osahávat. K prvnímu pohlavnímu styku došlo podle jejích slov ve čtrnácti. „Mohlo to být tak patnáctkrát, možná i víckrát. Bylo to na různých místech. Doma, v kůlně, u sousedů i jiných známých,“ sdělila. Další podrobnosti si prý nepamatuje.

Státní zástupce však Žigu viní i z toho, že měl v srpnu loňského roku pohlavně zneužít svého hluchoněmého, mentálně postiženého souseda. „Onanoval před ním a pak se ho pokusil donutit k orálnímu styku. Ten se však bránil, takže k tomu nakonec nedošlo,“ sdělil Foltýn. Dodal, že navíc měl letos v březnu ještě napadnout na autobusové zastávce i sousedovu matku, která je rovněž neslyšící. „Udeřil ji do hlavy a způsobil jí krvácivé zranění,“ dodal zástupce.

Oba tyto skutky obžalovaný muž popřel. „Já nejsem homosexuál. Myslím si, že to řekli schválně, protože jim dlužím asi tak sedmnáct tisíc korun,“ bránil se. Rudolf Žiga byl už jednou odsouzen za znásilnění, a to na Slovensku, kde si ve vězení odseděl šest let. Pokud mu soud prokáže vznesená obvinění, hrozí mu až dvanáct let vězení. Rozsudek by mohl podle předsedy senátu Radomíra Koudely padnout příští čtvrtek.