K prvnímu incidentu, o kterém informoval také Kroměřížský deník, došlo 26. března v Hulíně. Zloději tehdy z auta okradli starší ženu, které sebrali kabelku. Poškozená však své věci bránila, a tak ji neznámí darebáci dokonce táhli několik metrů za vozem, než se sama raději pustila, aby ji nepřejeli.

O dva dny později ale došlo k podobné loupeži také v kroměřížské ulici Páleníčkova. Čtyřiačtyřicetiletá žena tam přišla o kabelku s třísettisícovou hotovostí, dvěma mobilními telefony a osobními věcmi.

„Jeden ze dvou mužů se snažil ženě vytrhnout tašku, kterou měla přes rameno. Ona ji ale nechtěla pustit, tak se o ni chvíli přetahovali. Druhý z pachatelů pak ale přepadenou strhl na zem,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

V té chvíli se však na kabelce utrhl popruh, který ženě zůstal v ruce. „ I s věcmi oba muži nasedli do vozidla Škoda Octavia stříbrné barvy, to je ještě přepadená dostihla. Pachatelé jí však do obličeje nastříkali dráždivý sprej a z místa ujeli,“ nastínila Malenovská s tím, že žena při incidentu utrpěla drobné poranění v podobě oděrek.

Poslední loupež pak vyšetřují policisté od úterního rána. Došlo k ní v kroměřížské ulici Veleslavínova, kde se obětí zloděje stala osmapadesátiletá žena. „Zezadu k ní přistoupil neznámý muž a kabelku, kterou nesla v pravé ruce, chytil za uši a táhl ji k nastartovanému autu, které mělo otevřené dveře u spolujezdce,“ uvedla Malenovská. Pachatel pak do vozidla nasedl a kabelku ženě prudce vytrhl z ruky. „Poté auto ihned odjelo směrem k autobusovému nádraží. Pravděpodobně se jednalo o Volkswagen Passat,“ dodala Malenovská.

Pachatelům loupeží hrozí až osm let za mřížemi.