Nejvíce alkoholu v krvi – 2,05 promile – měl mladík v uherskobrodském Tropic baru. Nejmladšímu mladistvému, kterého policisté zjistili s alkoholem v krvi, bylo 15 let a tomu digitální přístroj naměřil 0,16 promile.

Kontrola začala v pátek po jednadvacáté hodině poradou na uherskobrodském obvodním oddělení. Poté konvoj několika vozidel vyráží na první kontrolované místo. Je jím diskotéka Tropic v Komenského městě. Příjezd uniformovaných strážců zákona tam vyvolává hotové pozdvižení a řada těch, co nemají čisté svědomí, se snaží zmizet po anglicku. Policisté začínají kontrolovat doklady a všichni lidé mladší osmnácti let musejí podstoupit dechovou zkoušku na alkohol. Výsledek se dostavuje vzápětí. Hříšníci hledají všemožné výmluvy, jak přítomnost alkoholu zdůvodnit.

Hoch, který nadýchal necelé tři desetiny promile tvrdí, že nic nepil. Další výtečník, jenž si nahnul víc, se dušuje, že pil doma. „Rodiče ti to dovolili?“ ptá se policista. „Ne,“ odpovídá mladý hříšník. O jeho žízni se rodiče od strážců zákona teprve dozvědí. Zásah připravených psovodů není třeba.

Kolona vyráží dál a jede přes Vlčnov a Hluk, kde je v poloprázdných klubech vše v pořádku, do Kunovic. V hospodě v centru města policisty vítá rozčílený mladík. Ptá se po veliteli zásahu a jeho služebním čísle a vyhrožuje stížností. Za chvíli se z něj vyklube neplnoletý hoch, který má vypito. Tvrdí však, že pil u kamaráda, ale nepamatuje si jeho jméno. V protější diskotéce Utah je vše v pořádku. Policejní razii pak neunikne několik hospod v Uherském Hradišti. Její výsledky se různí.

Do akce se vkládají také dopravní policisté, kteří kontrolují řidiče na výjezdu z Uherského Brodu a jeho centra. Po půlnoci se pak přesouvají do Uherského Hradiště. V sobotu se celá akce opakuje.

Policisté navštívili v Uherském Brodě bar Tropic, restauraci Na Kovárně, ve Vlčnově diskotéku Magic, v Hluku diskotéku Euro-club, v Dolním Němčí restauraci Stanley, v Suché Lozi restauraci Kobra, v Bojkovicích restauraci Masaro, dále restauraci V Ráji a rock bar U Dvou hrochů.

„V sobotu se kontrolám nevyhnuly téměř žádné bary a restaurace v centru Hradiště, ani kavárna v Jalubí,“ vypočítává hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Během dopravně bezpečnostní akce strážci zákona zkontrolovali přes čtyři stovky aut, zjistili 37 přestupků, z toho 14 nedodržení rychlosti, dvakrát alkohol v krvi a několik nevyhovujících technických stavů vozidel.

Tyto mimořádné akce policisté podle ní provádějí v rámci 150 přesčasových hodin, které ze zákona musejí ročně odpracovat bezplatně. Strážci zákona upozorňují majitele barů a restaurací, že podobné akce se budou opakovat.

NOVÁ FOTOGALERIE zde

Přečtěte si také:

Hradišťsko: Policisté překvapili popíjející děti

Kontrola odhalila třiadvacet opilých mladistvých

Nezletilí holdují alkoholu