„Hledaný je asi sto osmdesát centimetrů vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči, řídké vlasy stejné barvy, kulatý obličej, plné rty, husté obočí a nosíval plnovous,“ popsala hledaného mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Důvodem, proč na muže vydal kroměřížský okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu, je podle Malenovské uznání viny z trestného činu zanedbání povinné výživy.

Druhou pohřešovanou je jednatřicetiletá Monika Štěpánová z Kroměříže, která odešla 26. října loňského roku na dovolenku z Psychiatrické léčebny v Kroměříži.

„V uvedený den přijela ke své matce do obce Drahlov a kolem třinácté hodiny odešla s tím, že si jde vyřídit nějaké věci do Kroměříže. Od té doby se nevrátila a ani o sobě nepodala žádnou zprávu,“ informovala Malenovská.

Žena, která vypadá na pětadvacet až třicet let, měří sto šedesát centimetrů, je hubené postavy a má modré oči, kulatý obličej a krátké blond vlasy.
„Na sobě měla zelenou podzimní bundu s přešívkou přes lokty, modré riflové kalhoty šněrovací boty s červenou podrážkou, které vypadají jako z textilu,“ přiblížila Malenovská.

Doplnila, že pohřešovaná nosí ráda prsteny a velké náušnice. „Zcela jistě má na levé ruce řetízek, jaký se používal ke kapesním hodinkám. Tím má zápěstí asi dvakrát omotané a konce uchyceny drátkem,“ dodala mluvčí.

Jakékoliv informace o obou hledaných lidech je možné podle Malenovské volat na bezplatnou linku 158 nebo na telefonní čísla 974 675 415 a 974 675 405.