Zloděj vybílil stavební buňku

Staré Město - Nářadí a materiál ukradl ze stavební buňky ve Starém Městě zatím neznámý zloděj. „K vloupání došlo pravděpodobně mezi 22. a 25. únorem. Pachatel se vlámal do buňky firmy Samos. Stihl také poškodit další čtyři stavební buňky,“ informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř s tím, že škoda dosáhla 7200 korun.

Pachatel ukradl 730 metrů drátu

Drslavice - Skoro tři čtvrtě kilometru měděného drátu odcizil zatím neznámý pachatel z oploceného prostranství v katastru obce Drslavice. Drát byl uložený na dvojici kovových bubnů. „Zloděj způsobil majiteli škodu ve výši 112 420 korun. Ke krádeži došlo v noci na neděli,“ uvedl uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Někdo se ve dne vloupal do firmy

Zlín - Polední pauzu využil v pondělí zloděj, který se vloupal do kanceláře firmy sídlící ve Zlíně v Kvítkové ulici. „Pachatel odcizil pánský kufřík s finanční hotovostí, platební kartou, osobními doklady, deštníkem a laserovým metrem. Šestašedesátiletému majiteli tak způsobil škodu v celkové výši téměř třiceti tisíc korun,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková. Zloději teď hrozí až tři roky vězení, protože spáchal hned dva trestné činy. „Dopustil se krádeže a taky neoprávněného držení platební karty,“ vyjmenovala Javoříková.

Zloděj sebral navigaci

Valašské Meziříčí - Do vozu Peugeot Boxer se v pondělí vloupal neznámý zloděj. „Majitel nechal vůz zaparkovaný v Sokolské ulici,“ sdělila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Darebák u auta rozbil okno a navigaci, která byla umístěna na předním skle, jednoduše vzal.
Škoda se tentokrát vyšplhala na čtrnáct tisíc korun.

Bytaři opět úřadují

Vsetín - Do neuzamčeného bytu ve Vsetíně se v noci na pondělí vloupal neznámý lump. Ze stolu v kuchyni ukradl kabelku, ve které měla sedmapadesátiletá majitelka sedm set korun v hotovosti, doklady a dvě platební karty. U jedné z nich byl přiložen i PIN kód.

„Při blokování karty žena zjistila, že zloděj už stačil dvakrát z jejího účtu vybrat celkem dva a půl tisíce korun,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Podle ní se neznámý darebák dopustil hned tří prohřešků. „Hrozí mu až tři roky vězení za krádež vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platební karty,“ vyjmenovala Javorková.

Zloděj se v pondělí pokoušel dostat také do bytu ve vsetínském sídlišti Sychrov. „Majitel však měl byt uzamknutý na dva západy, a tak měl zloděj, který se pokoušel dveře páčit, smůlu,“ podotkla Javorková.

Obdobné vloupačky nejsou vzácností. Šest případů zaznamenali policisté od začátku roku ve Valašském Meziříčí a v prosinci se podařilo zadržet mladíka, který vykrádal byty ve Vsetíně.