Zloděj vzal ponorná čerpadla přímo ze studny

Buchlovice - O neuvěřitelné drzosti nenechavců na Slovácku svědčí případ dvojice ukradených čerpadel v rekreační oblasti Smraďavka. Ten museli v pátek 22. února řešit policisté z Buchlovic. „Čerpadla měl majitel ve studni na zahradě asi dvanáct metrů hluboko. Dále se mu zloděj násilím vloupal do dřevěné bedny, odkud vzal plynovou bombu,“ poznamenala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Majiteli tak vznikla škoda přesahující 12 tisíc korun.

Strážníci našli po barech hned patnáct opilých mladistvých

Kroměříž - Hned několik větších kontrol v restauracích a barech, při kterých se zaměřili na opilé děti, uskutečnili o víkendu kroměřížští městští strážníci.
Podle ředitele tamní městské policie se jim totiž neustále potvrzuje, že jsou podobné akce nezbytností.

„Tentokrát jsme odhalili patnáct mladistvých v podnapilém stavu, které jsme následně předali jejich rodičům. Podklady jsme zároveň poskytli také sociálnímu odboru, který je dále využije,“ poznamenal ředitel kroměřížské městské policie.

Dodal, že příslušná instituce zřejmě provede v rodinách další kontroly, které zjistí, jaké vztahy u nich doma panují.

„Mnohé z provinilých mladistvých totiž přistihujeme v podnapilosti opakovaně a s některými z nich jsme se takto potkali třeba i ve třech nebo více případech,“ doplnil Skřebský.

Výtržník skákal po autech

Valašské Meziříčí - Dvacetiletého mladíka z Valašského Meziříčí přistihli policisté, jak přeskakuje po střechách zaparkovaných vozidel. „Stalo se to v pátek 22. února večer,“ potvrdila policejní mluvčí Lenka Javorková. Skokanské umění zkoušel na ulici Zašovská. To ovšem nebylo všechno. Před- tím si už stihl také zakopat do několika popelnic. Zadržený výtržník nadýchal 1,5 promile.

Škoda, kterou na vozidlech způsobil, prozatím nebyla vyčíslena. Nyní mu hrozí až dva roky vězení.

Ustlala si u kolejí

Zlín - Nebezpečné místo si pro svůj spánek v pondělí 25. února vybrala opilá žena. Ustlala si přímo u kolejiště v centru Zlína. Naštěstí si toho všimla kolemjdoucí žena, která přivolala strážníky. „Měla v dechu 2,2 promile a navíc byla zraněná na hlavě a v obličeji. Hlídka přivolala i lékaře a ten ji nechal převézt do nemocnice,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.