Vyškovec

V domě přespal, pojedl a vypil alpu

Oznámení o vloupání do rodinného domku ve Vyškovci v části zvané Hribovňa přijali na sklonku uplynulého týdne bojkovičtí policisté. „Zatím neznámý zloděj vnikl do objektu násilím a v domě pravděpodobně přespal. Zkonzumoval dvě sklenice zavařenin, polévku v sáčku a vypil litr alpy. „Podle předběžného šetření se z domu nic neztratilo. Škoda je vyčíslena na 3200 korun. Policisté na místě zajistili stopy a po pachateli pátrají,“ informovala uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Uherské Hradiště

Slíbil sudy, vzal zálohu a zmizel

Podvodníkovi naletěla majitelka uherskohradišťského prodejního stánku se zahrádkářskými potřebami. Muž jí oproti finanční záloze slíbil dodávku plastových sudů, ty však jednatřicetiletá majitelka obchodu do dnešních dnů neviděla. „Žena nám v pondělí 3. prosince oznámila, že člověk vystupující pod určitým jménem a prokazující se občanským průkazem na toto jméno jí v září nabídl dodání plastových sudů. Požadoval zálohu 8300 korun. Sudy měl dodat do týdne. Do dnešního dne však žádné nepřivezl a ani nevrátil peníze,“ uvedla hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. V současné době policisté zjišťují, zda muž neukázal majitelce kradený průkaz.

Koryčany

Zloděj z podniku odnesl tržbu i zapalovače

Na více než třicet tisíc korun přišlo majitele jedné z koryčanských restaurací řádění neznámého zloděje v neděli 2. prosince. Lapka se nejdříve do provozovny vloupal, a poté z ní odnesl část zboží.

„Z podniku odcizil vystavené cigarety, zapalovače a oplatky. K tomu navíc přibral discmana, číšnický flek s kalkulačkou a tržbou ve výši patnáct tisíc korun,“ uvedla mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Pachatel podle mluvčí rozbil také láhev alkoholu, poškodil dva automaty na žvýkačky a odcizil z nich zatím nezjištěnou finanční hotovost. Škoda tak přesahuje třicet tisíc korun.

Holešov

Policisté našli výtečníka, který rozbil pisoáry

Další úspěšně vyřešený případ si mohou na své konto připsat kroměřížští policisté.

Strážcům zákona se totiž podařilo zjistit, kdo letos 27. října rozbil na záchodcích jedné z holešovských restaurací několik pisoárů a také jedno umyvadlo.
„Pachatelem je šestadvacetiletý mladík z Holešovska, který je nyní trestně stíhán pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci,“ informovala včera mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Mladík, jemuž nyní hrozí až jeden rok vězení, podle Malenovské policistům přiznal, že byl v době činu v silně podnapilém stavu.

Rožnov pod Radhoštěm

Hasiči lovili utopenou motorku

Utopený motocykl našel v minulých dnech v řece Bečvě v Rožnově pod Radhoštěm všímavý místní obyvatel.

„Na svůj nález upozornil hlídku strážníků, kteří byli právě na kontrolní obchůzce,“ uvedl ředitel rožnovské městské policie Daniel Vašut. Jednalo se o malý motocykl značky Simson.

Na místě, které jim Rožnovan popsal, pak strážníci asi metr od břehu skutečně objevili červenou motorku.

„K nálezu ještě přivolali členové hlídky státní policii a hasiče, kteří stroj z vody nakonec vyzvedli,“ dodal Vašut. Kdo naposledy řídil tento motocykl a proč skončil v řece Bečvě, to zatím policejní vyšetřovatelé nezjistili.