Staré Hutě

Silniční bednění ukradl mladý Broďan

Hliníkové bednicí dílce v hodnotě 220 000 korun ukradl u silnice I. třídy v katastru obce Staré Hutě třiatřicetiletý Broďan.

Dílce se spojovacím materiálem měly sloužit k realizaci opěrné konstrukce proti sesuvu silnice. „Muž ukradené věci prodal za 10 000 korun. Kriminalisté bednění zajistili a celé bude předané majiteli,“ uvedla k případu starému několik dnů uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Policejní komisař muži podle jejích slov sdělil obvinění z trestného činu krádeže, za který dotyčnému v případě prokázání viny může být udělen trest odnětí svobody až do výše tří let.

Vlčnov

Zloděj se z lupu příliš dlouho neradoval

Vloupání do domku ve Vlčnově, které bylo oznámeno v sobotu 13. října v odpoledních hodinách, se podařilo objasnit policistům v Uherském Brodě. Dle výpovědi oznamovatele slouží obydlí pouze k rekreaci a ztratilo se mu z něj především nářadí, jako je ruční elektrická kotoučová pila a hever. „Policisté zjistili, že nářadí z domku odcizil 44letý místní muž. Proto jej převezli na služebnu, kde mu ve zkráceném řízení sdělili podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Za to výtečníkovi hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zlín

Čtrnáctiletý zloděj prý nevidí důvod, proč nekrást

Zarážející vysvětlení dostali v úterý 16. října odpoledne zlínští strážníci, kteří byli přivoláni k teprve čtrnáctiletému zloději. Ten se pokusil v supermarketu ukrást zboží v hodnotě 349 korun.

„Strážníkům sdělil, že nevidí důvod, proč nekrást, když mu do patnácti let věku žádný postih nehrozí,“ řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová. Jeho chováním se teď bude zabývat přestupková sekce a sociální odbor.

Po lahvích sektu skončil v nemocnici

S pětisetkorunovou pokutou skončila servírka, která ve středu 17. října po půlnoci zavolala zlínské strážníky, protože před jejím barem na třídě T. Bati ležel opilý muž.

Hlídka zjistila, že za jeho stav mohla tím, že mu prodala pět lahví sektu. „Měl skoro čtyři promile v dechu a byl pokálený. Žena se tak dopustila přestupku, protože mu umožnila pít alkohol, i když už jím byl zjevně ovlivněn,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová. Dodala, že muže přivolaná sanitka odvezla s podezřením na otravu do nemocnice.

Koryčany

Řidič přejel sedícího muže

Otřesné vzpomínky si z večerního výletu v úterý 16. října vozem do Koryčan na Kroměřížsku odnesl devatenáctiletý řidič. Mladík jel za snížené viditelnosti pravděpodobně příliš rychle a v tamní Masarykově ulici přehlédl člověka sedícího na vozovce.

„Devětatřicetiletého muže přejel, nešťastník utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.
Dodala, že dechovou zkouškou policisté u řidiče vyloučili vliv alkoholu. „Muž sedící na vozovce byl ale podle svědků před tragédií v silně podnapilém stavu,“ podotkla Malenovská. Míru zavinění obou účastníků policie v současné době šetří.