Uherské Hradiště

Podvodník na ženě vylákal peníze, za trička zaplatila 10 000 korun

Obyčejná trička stála pětadvacetiletou ženu téměř deset tisíc korun. Podvodník jí totiž namluvil, že textil si objednala její kolegyně, a přiměl ženu, aby od něj zboží vzala a uhradila je.

„Využil toho, že kolegyně napálené ženy nebyla na pracovišti, a předstíral, že s ní mluví telefonicky. Tím poškozenou utvrdil, že její kolegyně si skutečně trička objednala, a peníze mu vydala. V igelitové tašce, kterou od pachatele obdržela, se nacházelo skutečně pět triček, avšak nebyla opatřena žádnou značkou,“ popsala případ z pátečního odpoledne uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková s tím, že poškozená je pracovnicí jedné uherskohradišťské sázkové kanceláře.

Nenechavec vzal peníze z kabiny vozidla, když řidič nosil zboží do baru

Neuzamčeného nákladního vozidla využil zloděj na parkovišti v sousedství uherskohradišťského kina Hvězda a odcizil z automobilu hotovost ve výši téměř 60 000 korun.

„Řidič měl auto zaparkované na parkovišti u kina a přitom roznášel zboží do baru v budově kina. Přímo z kabiny zloděj odcizil plastový obal s finanční hotovostí téměř šedesáti tisíc korun,“ upřesnila k víkendovému případu hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková s tím, že policisté po pachateli stále pátrají.

Zloděj vybral neuzamčené auto před marketem

Před supermarketem přišla majitelka o kabelku, ve které měla mobilní telefon, klíče, drobné písemnosti, peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Na parkovišti totiž zapomněla uzamknout své vozidlo. „Scénář takových krádeží je obvykle stejný. Majitelé vozidel si při vrácení košíku řádně auto nezamknou a toho ihned využívají pachatelé, kteří na parkovištích celou situaci mapují. Když zjistí, že vozidlo není uzamčené, kradou z něho cenné věci,“ popsala postup zlodějů hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková s tím, že škoda krádeže dosáhla tří tisíc korun.

Mladíci rozbili výlohu a ukradli dámské boty

Deset minut před devátou hodinou v pondělí 15. října rozbili dva mladíci skleněnou výlohu prodejny obuvi v Prostřední ulici v Uherském Hradišti a odcizili z ní troje kozačky, jedny lodičky a kabelku v celkové hodnotě 7900 korun.

„Vloupání na linku 158 oznámila náhodná kolemjdoucí a dobře si také zapamatovala, kam mladíci jdou. Zadrženi byli i s věcmi v jedné z místních restaurací. Boty a kabelku měli volně odloženou u stolu. Při zatýkání kladli odpor, policisté je proto zpacifikovali a převezli na služebnu,“ informovala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

V současné době jsou mladíci ve věku 22 a 23 let, pocházející z Uherskohradišťska, umístěni v cele předběžného zadržení a čeká je obvinění z trestného činu krádeže. V případě prokázání viny hrozí pachatelům trest odnětí svobody až do výše dvou let.

„Policie děkuje všem, kteří nepodceňují všímavost okolí a o jakémkoliv protiprávním jednání policii informují,“ pochválila přístup veřejnosti Zámečníková.

Uherskohradišťsko

Muž se snažil dostat zpět k bývalé ženě

Zpět do společné domácnosti se chtěl vrátit sedmatřicetiletý muž z jedné obce na Uherskohradišťsku. Snažil se dostat do bytu jednačtyřicetileté podnájemnice, s kterou dříve bydlel.

„Nejdříve se snažil dostat do bytu kopáním, a když žena otevřela, tak ji odstrčil, vešel do bytu a již nechtěl odejít. Policisté muže převezli na policejní služebnu, kde mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu porušování domovní svobody,“ uvedla k případu uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. V případě prokázání viny může být muži udělen trest až do dvou let.