Kostelany

Houbařku hledalo přes sedmdesát lidí

Dvanáct policistů a šedesát občanů pátralo v sobotu 29. září večer po ztracené šestasedmdesátileté houbařce.

Žena se vydala z Kostelan na Kroměřížsku kolem čtrnácté hodiny do blízkého lesa. Když se nevracela, zavolal její muž na policii.
„Okamžitě jsme vyhlásili pátrací akci, do níž se zapojili také dobrovolní hasiči a občané z Kostelan a Soběsuk. O pomoc byl požádán i starosta obce,“ informovala mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Pátrací akce probíhala mezi obcemi Kostelany a Újezdsko. Přivolán byl také policejní vrtulník s termovizí. „Ten však byl před vzlétnutím odvolán. Důchodkyně se vrátila domů,“ podotkla mluvčí s tím, že seniorka prý v lese zašla hlouběji a ztratila orientaci.

„Vyšla pak u chatové osady Bunč, poté se vydala směrem na Zdounky a cestou si stopla auto. Řidič ji odvezl zpět do jejího bydliště,“ dodala Malenovská. Pátrání bylo ukončeno půl hodiny po půlnoci.

Uherské Hradiště

Zloděj vzal zahradní nářadí za 287 000 korun

Dvanáct kusů řetězových pil, dva kusy křovinořezů a elektrický vyžínač, to je lup, který si v noci některý den na sklonku uplynulého týdne odnesli zloději z prodejny se zahradním nářadím na uherskohradišťské ulici Malinovského. „Jeden křovinořez navíc poškodili a zanechali u prodejny na chodníku. Majiteli tak způsobili škodu včetně poškození ve výši 287 tisíc korun. Policisté na místě zajistili stopy a po pachatelích pátrají,“ informovala o případu hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Staré Hutě

Lapka vzal bednění

Odložené bednění se ztratilo u silnice směrem na Brno, a to v katastru obce Staré Hutě. „Ztratil se i spojovací materiál. Vše mělo být použito k realizaci opěrné konstrukce na zajištění proti sesuvu silnice. Pachatel způsobil firmě škodu ve výši 220 tisíc korun,“ podotkla k případu z minulého týdne hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.