Zlín

Pod řidičkou se propadla cesta

 

Vskutku neobvyklou dopravní nehodu řešili ve středu 26. září zlínští policisté. Když v městské části Díly parkovala čtyřiatřicetiletá řidička, propadla se pod pravým předním kolem jejího auta dlažba. „Vozidlo se zachytilo o obrubník a zůstalo tam viset. Policisté o incidentu vyrozuměli pracovníky zlínských Technických služeb, kteří místo označili,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že škoda na parkovišti se pohybuje kolem pěti tisíc, na autě kolem dvou tisíc korun.

Uherské Hradiště

Seniorka připravila firmy o 354 000 korun

Šedesátiletou úvěrovou podvodnici obvinil ve středu 26. září uherskohradišťský policejní komisař z hospodářské kriminálky, že si rozpůjčovala peníze od několika společností, které se zabývají právě půjčkami.

„Seniorka si od roku 2000 do července 2006 rozpůjčila 354 000 korun. Při sjednávání úvěrových smluv uváděla a písemně dokládala v rozporu se skutečností nepravdivé údaje o svém příjmu a faktických závazcích. Pak požádala o zpětné proplacení fiktivního platebního dokladu a omylem nabytou částku nevrátila a použila pro svoji potřebu,“ popsala případ uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Kriminalisté zjistili, že žena bez souhlasu věřitele nebo jiné oprávněné osoby, použila úvěr na jiný než určený účel a přisvojila si cizí věc. Z půjček zaplatila pouze část. V případě prokázání viny může podvodnice strávit až osm let za mřížemi.

Uherský Brod

Pohostinství vykrádal Broďan

Třiatřicetiletého muže z Uherského Brodu policisté viní z vloupání do pohostinství v Uherském Brodě a Havřicích v březnu a dubnu letošního roku.
„Pachatel násilně vnikl do restaurací, kde odcizil cigarety různých značek, alkohol a vloupal se do výherního hracího automatu. Celkem tak způsobil škodu ve výši 64 300 korun. Muže čeká obvinění z trestného činu krádeže, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let,“ uzavřela případ uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.