Nehoda si nevyžádala žádné zranění. Kamion však zůstal zaklíněný v sutinách kapličky. V místě nehody byla částečně omezena doprava, policie ji řídila kyvadlově.

„Devětadvacetiletý řidič kamionu se podle výsledků šetření plně nevěnoval řízení. Když zjistil, že neubrzdí soupravu před automobily, které stály před ním v křižovatce, strhl řízení vpravo. Tam však narazil právě do kapličky,“ popsala okolnosti ranní nehody Jitka Zámečníková, uherskohradišťská policejní mluvčí s tím, že řidič tahače značky Renault jel od Uherského Hradiště směrem na Uherský Ostroh.

Hasiči informaci o události přijali v 09:19. Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště. Nákladní vůz totiž nejen smetl kapličku, ale ještě poničil v sousedství zaparkovanou dodávku. Škoda, kterou nepozorný šofér způsobil, se přehoupla přes jeden milion korun.
Hodnota kapličky se zvonicí byla vyčíslena na čtyři sta tisíc korun. Obyvatelům Ostrožské Nové Vsi však bude scházet především jako dominanta v srdci obce. „Byl to hrozný pocit, když padal kříž z jejího vrcholu. Když jsme to s manželem a dcerou viděli, bylo nám do pláče,“ poznamenala těsně po havárii kamionu Ludmila Šálková, která z nedalekého domu chodila kapličku pravidelně větrat a uklízet.

Stavba sice nebyla kulturní památkou, jednalo se však o historicky významný bod na Slovácku. Kaplička byla v obci postavena v osmnáctém století. „Atypická byla především svým tvarem. Zvonice byla postavena ve tvaru kříže přímo naproti kostelu svatého Václava. Patřila mezi typické slovácké stavby, na nichž nechyběly malované motivy,“ informoval Pavel Botek, místostarosta Ostrožské Nové Vsi.

Kamion při nárazu poničil část kapličky, zbývající zdi se hasiči zpočátku snažili zachránit vzpěrami. Podle místostarosty z ní ale nakonec nic nezůstalo. Do odklízení sutin se zapojila jedna z místních firem, která poskytla těžkou techniku.