I když jejich sezona teprve začíná, už nyní jsou mezi nimi první oběti. Na vině je především nepřiměřená rychlost, na kterou se hodlá policie zaměřit především v následujících měsících.

„Například během velikonočního víkendu neušlo pokutám šest motorkářů, kteří obcemi projížděli mnohem rychleji, než měli. Jeden z nich naší hlídce dokonce ujel, protože jsme ho ale vyfotili, pokuta ho nemine. Stejně tak čeká trest dalšího jezdce, který měl ohnutou registrační značku,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Upozornila, že vzhledem k tomu, že si na nebezpečné chování motorkářů na silnicích stěžuje vysoké procento řidičů, dalším policejním kontrolám se nevyhnou.

Na rychlou jízdu motorkářů se policisté zaměří i na Uherskohradišťsku. „V rámci běžných bezpečnostně dopravních akcí kontolujeme i motorkáře, ale máme v plánu i speciální akce, v nichž se zaměříme jen na ně, “ informovala mluvčí uherskohradištské policie Jitka Zámečníková.

V letošním roce má rychlá jízda motorkářů už své první oběti. K těžké dopravní nehodě došlo v polovině dubna v Rožnově pod Radhoštěm. „Po vzájemném střetu motocyklu s osobním autem se vážně zranil mladý motocyklista. Vzhledem k těžkému zranění nechal lékař povolat vrtulník zdravotnické služby, který přepravil řidiče do nemocnice,“ informoval o události mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Zvýšený počet nehod evidují i na Kroměřížsku, kde během jednoho týdne došlo ke dvěma vážným nehodám. „První nehoda se stala mezi obcemi Prusinovice a Hlinsko pod Hostýnem, kde mladý muž utrpěl těžké zranění poté, co vjel nepřiměřenou rychlostí do zatáčky a havaroval. Druhá nehoda se stala za obcí Míškovice, kde řidič nákladního auta srazil šestadvacetiletého motocyklistu, který svým zraněním na místě podlehl. Podle všeho ale za nehodu mohl řidič auta,“ okomentovala události mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.