Informaci, kterou na linku 158 i Deníku předal náhodný svědek, potvrdil šéf kriminalistů v Uherském Hradišti Miroslav Bartys. Do značné míry se tak potvrzuje podezření, s nímž před časem přišel Deník. Totiž že tranzit vozidel ukradených v Uherském Brodě a okolí směřuje na Slovensko.

„Při čekání na parkovišti u motorestu Pepčín v úterý večer jsem si všiml dvojice mužů, jak horečně instaluje slovenskou značku na automobil Škoda Fabia modré barvy. Když si všimli, že je pozoruji, rychle naskočili do vozu a ujeli směrem k Uherskému Brodu. Ve spěchu přitom nestihli nainstalovat značku v zadní části auta.

Celou situaci jsem poté nahlásil na linku 158,“ prozradil Deníku průběh podivné situace svědek. Ten si však z obav o svoji bezpečnost nepřál zveřejnit své jméno. Jeho slova však posléze osobně potvrdil Bartys. „Ano, je to tak. Na lince 158 jsme obdrželi tuto zprávu a ihned ji jela policejní hlídka prověřit,“ poznamenal Bartys.

Přestože podle hradišťské policejní mluvčí Jitky Zámečníkové není v regionu nově pohřešováno žádné vozidlo, strážci zákona neberou zprávu o případu podivné výměny evidenčních značek Škody Fabie u motorestu Pepčín na lehkou váhu.

„Hlídka sice inkriminované vozidlo nikde nezastihla, nicméně to potvrzuje naši domněnku o skupině pachatelů těchto krádeží ze Slovenska,“ poznamenal Bartys.

Z osmi aut, která se v Uherském Brodě za posledních pět týdnů ztratila, je pět značky Škoda Octavia. Celková škoda byla vyčíslena na tři miliony osm set tisíc korun.

POLICEJNÍ VÝZVA: Pokud by kdokoliv mohl podat informace k případům ukradených aut, žádají policisté kontaktovat linku 158. Vyzývají také občany, aby byli obezřetní, svá vozidla parkovali na osvětlených místech a cokoliv podezřelého jim oznámili.