Za trestné činy podplácení a přijímání úplatků všem soud uložil podmíněné tresty a peněžité pokuty vrozmezí od 50tisíc až do 350tisíc. Jejich podle soudce Karla Rašína vinu prokázaly odposlechy.

Mimo bývalého majitele slováckého klubu Iva Valenty dostali všichni obžalovaní izákaz činnosti ve fotbale vrozmezí od 2do 5let. Právě podmíněnými tresty zpřísnil soudce Karel Rašín svůj původní verdikt, proti němuž už se jednou všichni obžalovaní odvolali vlednu roku2006.

Soudce tehdy uložil všem peněžité tresty od 50tisíc do 300tisíc korun a ve většině případů izákazy činnosti ve fotbale.

Loni však soudce tresty zpřísnil. „Nyní se soud přiklonil knávrhu státního zástupce na uložení podmínečných trestů. Situace se totiž nijak nezměnila, stále mám za to, že byla plně prokázána vina obžalovaných,“ podotkl vříjnuRašín.

Navíc přihlédl krozhodnutí okresního a krajského soudu vOstravě, které za korupci ve fotbale vkvětnu pravomocně odsoudily obžalovaného rozhodčího Václava Zejdu na sedm měsíců podmíněně. „Kvůli tomu mu byl uložen souhrnný trest a následně iadekvátní tresty ostatním,“ vysvětlil předseda senátu.

Nejvyšší trest přitom dostal Václav Zejda. Soud mu uložil desetiměsíční podmínku, dvousettisícovou pokutu a navíc má na pět let zákaz činnosti. Jeho kolegové Bohuslav Krátký a Jaromír Hlaváč odešli sosmiměsíční podmínkou a stotisícovým peněžitým trestem a zákazem činnosti na třiroky.

Půlroční podmínky a stotisíc korun pokuty dostali iStanislav Hruška a bývalý sportovní ředitel klubu Jaroslav Hastík. Eduard Cichý a Petr Řehoř měli zaplatit opadesát tisíc korunméně.

Sudímu Petru Dvořáčkovi soud uložil podmínku na pět měsíců, pokutu 50tisíc a dvouletý zákaz činnosti. Čtyři měsíce obdržel tehdejší majitel klubu Ivo Valenta, navíc měl zaplatit tři sta padesát tisíc korun. Igor Štefanko dostal trest oměsíc kratší a padesátitisícový peněžitýtrest.

Obhajoba žádala, aby soud všechny zprostil viny. Zpochybnila totiž odposlechy telefonních hovorů. Podle Rašína však byly získány vsouladu se zákonem. „Soud má za to, že výrazy jako ryby, kapříci či poprašek znamenají úplatky,“ podotkl Rašín.