Jednalo se opožár vkuchyni rodinného domku, který zaregistrovala mladá maminka na mateřské dovolené. Ta se však po zahlédnutí plamenů nepustila do jejich riskantní likvidace, dům opustila a zavolala na pomoc hasiče. Ti dorazili na místo během šesti minut od výjezdu a bleskově pronikli do hořící kuchyně.

Kuhašení ohně použila zásahová jednotka profesionálních hasičů zUherského Brodu, posílená jednotkou sboru dobrovolných hasičů zVlčnova, vysokotlaké vodní vedení a rychlou likvidací požáru se jí podařilo uchránit další hodnoty majetku vkuchyni. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn,“ prozradil Mitáček.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů zUherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Mladá žena uvedla, že vařila na sporáku a měla zapnutou digestoř. Asi na pět minut se zkuchyně vzdálila a po návratu uviděla šlehající plameny zodsávacího zařízení. Zkuchyně utekla a zavolala hasiče.

Požár vznikl přímo vdigestoři. Následnému rychlému rozšíření plamenů do okolní dřevěné kuchyňské linky zabránilo samotné tělo kovové konstrukce odsávače. Plameny tak poškodily jen část majetku a způsobená škoda byla vyčíslena na 20tisíckorun.

Příčinou vzniku požáru byla podle specialistů technická závada na jednom zelektrických motorů odsávacího zařízení, které bylo do linky instalováno před čtyřmi lety. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek za 500tisíc korun.